"Snapovanie" dostáva nový rozmer v podobe okuliarov s kamerou

Väčšina z nás pozná spoločnosť Snapchat, ktorá stojí za rovnomennou aplikáciou pre posielanie fotiek. Snapchat, po novom už len Snap Inc., dnes oznámil svoj prvý hardvérový produkt, ktorým sa stávajú okuliare.

Už dlhšiu dobu sa špekulovalo o okuliaroch s kamerou. Dnešným dňom sa z fantázie zrodila realita. Okuliare sa budú predávať za 129.99 $ a na trh by sa mali dostať túto jeseň.

Pre začatie nahrávania stačí stlačiť tlačidlo na boku okuliarov, ktoré sa nachádza v blízkosti závesu. Vzhľadom na to, že budú okuliare priamo späté s aplikáciou Snapchat, budú môcť zachytiť len 10-sekundový záznam videa. Toto video bude následne bezdrôtovo synchronizované k spárovanému telefónu.

Kamera ponúkne 115-stupňový objektív, ktorý je širší ako pri klasickom smartfóne. Pre lepšiu predstavivosť, tento širokouhlý objektív je podobný ľudskému oku. Momentálne nie je známe, akým spôsobom bude video v aplikácii zobrazené. Problémom je, že zorné pole je oveľa väčšie ako formát zobrazovania v aplikácii.

Okuliare budú len v jednej veľkosti, no ponúknu nám tieto farebné prevedenia: čierne, zelenomodré a koralové.

--- Zdroj titulnej foto: [iphonehacks.com](http://www.iphonehacks.com/2016/09/snapchats-spectacles-129-sunglass-can-record-10-second-video-clips.html)

Zdroj: iphonehacks.com

Jozef Pavlík

Jozef Pavlík