Ohybný displej pre iPhone? Už sa vyrába!

Novinku zo sveta Apple priniesol DigiTimes, keď uviedol, že spoločnosť TPK Holding pripravuje špeciálnu nanowire dotykovú obrazovku.

TPK je zoznam dodávateľov pre Apple, preto je možné, že v budúcnosti iPhone dostane flexibilný displej zo strieborných nanovlákien. Spomenuté displeje vyvinula spoločnosť 3M.

Zdroj: macworld.co.uk

Podľa riaditeľa spoločnosti TPK Michaela Chunga dodávateľ získal okolo 200 patentov s nano-striebornými technológiami. Tieto nové technológie dokážu nahradiť materiál, ktorý sa v súčasnosti používa na dotykové obrazovky. Riaditeľ tiež uviedol, že nové technológie sa začnú rozvíjať už v druhej polovici tohto roka!

Ako sme vyššie spomínali, súčasné dotykové panely budú nahradené novými. Ide o spleť drobných strieborných drôtikov, ktoré majú v priemere asi 1 nanometer. Tieto drôtiky majú lepšiu vodivosť, čo prinesie kvalitnejšie dotykové snímanie.

Zdroj: idownloadblog.com

O týchto displejoch sa začínalo povrávať ešte pred predstavením 12,9" iPadu Pro, preto sme všetci v redakcii veľmi zvedaví, či sa ich v blízkej budúcnosti aj naozaj dočkáme.


Zdroj titulnej foto: padandquill.com
Zdroj: idownloadblog.com

Daška Vanková

Daška Vanková

Apple = ❤️