Odteraz môžete vďaka aplikácii Periscope naživo vysielať z GoPro

· 1 min read
Odteraz môžete vďaka aplikácii Periscope naživo vysielať z GoPro

Periscope je aplikácia od spoločnosti Twitter, ktorá slúži na živé vysielanie. Nový update, ktorý vyšiel nedávno, bude opäť o niečo zaujímavejší. Periscope vo verzii 1.3.3 pre zariadenia so systémom iOS totiž podporuje prepojenie s kamerami GoPro. Podľa vývojárov je táto funkcia prispôsobená hlavne pre nové kamery zo série GoPro Hero 4, podporuje však aj staršie kúsky.

Všetko funguje jednoducho, stačí spojiť iPhone s GoPro a o zvyšok sa postará aplikácia. Navyše je možné počas vysielania prepínať medzi kamerou na iPhone a GoPro, vďaka čomu môžeš získať možnosť vysielať z dvoch zdrojov. Môžeš vysielať pod vodou či natáčať rôzne športy, pretože GoPro je skutočná outdoorová kamera. Tvoj iPhone pritom môže byť vo vaku či na inom bezpečnom mieste a nemusíš sa oň báť.

Táto vymoženosť je dostupná iba pre zariadenia so systémom iOS, majitelia Android telefónov tak určite ostanú sklamaní. Okrem toho tiež Periscope aktualizácia prináša opravu drobných chýb a problémov, keď sa na niektorých profiloch nenačítavali obrázky.

Je pekné vidieť, že sa GoPro snaží niečo robiť a zvrátiť svoj osud. Rok 2015 totiž bol pre celú firmu skutočne zlý a dokonca prekonal aj tie najhoršie prognózy všetkých analytikov. Museli prepustiť 7 % zamestnancov a zlacniť niektoré zo svojich kamier. Uvidíme, ako sa bude firme GoPro dariť naďalej.