Očakáva sa, že akcie spoločnosti Apple budú rásť

Očakáva sa, že akcie spoločnosti Apple budú rásť

Spoločnosť Apple má v prvý deň augustový oznámiť svoje zisky za druhý štvrťrok 2017 (od apríla do júna), pričom predpokladané výnosy sú niekdy v rozmedzí $43,5 miliardy dolárov a 45,5 miliardy dolárov.

Akákoľvek suma v tomto rozmedzí by predstavovala medziročné zlepšenie v porovnaní s druhým kalendárnym štvrťrokom roku 2016 s príjmom vo výške 42,36 miliardy dolárov. Druhý štvrťrok je pre Apple vždy najmenej ziskový, keďže v tom treťom sa predstavujú najväčšie novinky. Tento rok sa očakáva, že iPhone 8 "pôjde na dračku", Apple sa nabalí a akcie budú rásť.

techcrunch.com

Philip Elmer-DeWitt urobil svoju obvyklú analýzu a konsenzus. Očakáva, že príjmy firmy Apple za posledný štvrťrok boli vo výške $45,13 miliardy amerických dolárov. V prieskume , v ktorom sa zúčastnilo 45 analytikov, 28 z nich hodnotilo AAPL (akcie Applu) ako "strong buy" (v preklade silný nákup), pričom 16 z nich hodnotilo akcie Applu známkou "overweight" (v preklade nadváha).

V podstate to, že akcie Applu dostali dobré hodnotenia znamená, že akcie firma Apple budú mať tendenciu rásť. Len jeden znalec zo 45 respondentov odporúča predaj akcií. Bude mať pravdu?

Akcie Applu nedávno zaznamenali prudký pokles, pričom akcie APPL klesli takmer o 2,5%. To bolo zapríčinené obavami z vyšších výrobných nákladov po nepravdepodobnom tvrdení prezidenta Trumpa, že Apple otvorí tri výrobné závody v Spojených štátoch amerických.


Zdroj titulnej foto: [cleverfiles.com](https://www.cleverfiles.com/howto/apple-stock-price.html) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/28/aapl-q3-2017-earnings-analyst-roundup//)**