Objavilo sa video, ktoré predvádza jailbreak pre iOs 9.3 a 9.2(.1)

Objavilo sa video, ktoré predvádza jailbreak pre iOs 9.3 a 9.2(.1)

Je to už pár mesiacov od chvíle, čo firma Apple vydala iOS 9.1, ktorý zaplátal diery, vďaka ktorým fungoval jailbreak od tímu Pangu. Ten bol dostupný pre iSO 9-9.0.2. Skupina však už dlho nezverejnila nové informácie, ktoré by dokazovali, že pracuje na novom jailbreaku pre najnovšie verzie mobilného operačného systému od spoločnosti Apple. Inak na tom však je heker menom Luca Todesco.

Ten pred pár týždňami povedal, že má jailbreak nielen pre najnovšie vezie operačného systému, teda iOS 9.2 a 9.2.1, ale dokonca aj pre beta verziu operačného systému iOS 9.3, ktorý ešte ani nebol vydaný pre verejnosť. Teraz rovnaký človek zverejnil video, ktoré ukazuje, že neklamal. Heker na ňom predvádza úlohy, ktoré by sa na iPhone bez jailbreaku urobiť rozhodne nedali.

Medzi ne patrí napríklad otvorenie Cydie na to, aby ukázal verziu operačného systému ako dôkaz. Ak ste sa už tešili a išli ste inštalovať, tak vás musíme sklamať. Luca v popise videa na YouTube hovorí, že neplánuje tento jailbreak zverejniť, ale namiesto toho si ho plánuje nechať na súkromné účely.

Tento prípad nám však ukazuje, že iOS stále nie je dostatočne zabezpečený a, našťastie, (alebo bohužiaľ?) existuje možnosť, že sa raz dočkáme oficiálneho jailbreaku pre verejnosť. Kedy sa tak stane, nie je známe, a nám ostáva iba čakať.


Zdroj titulnej foto: ijailbreak.com
Zdroj: iphonehackes.com