Objavil sa benchmark iPhonu 6s, odhaľuje sklamanie

· 1 min read
Objavil sa benchmark iPhonu 6s, odhaľuje sklamanie

Už za približne meisac Apple prestaví novú generácu svojho veľmi obľúbeného telefónu. So správami sa roztrhlo vrece a ako prichádza keynote, pomaly sa stáva pravidlom, že čo deň, to správa. My na ThinkApple sa vás snažíme o všetkom samozrejme informovať, o čom sa môžete presvedčiť na tomto tagu.

Najnovšie sa objavila na instagrame fotografia od použivateľa Fabien Wanner, ktorý o sebe tvrdí, že je vývojár spoločnosti Apple a, že už má k dispozícii iPhone 6s. Fotka obsahuje screenshot z aplikácie Geekbench 3, ktorý zachytáva parametre údajného iPhone 6s (iPhone 8,2) a zatiaľ, čo všetci brali fakt, že iPhone 6s ponúkne 2GB operačnej pamäti RAM ako istý, tento screenshot to vyvracia a tvrdí, že iPhone 6s ponúkne iba 1GB RAM ako 3 predchadzajúce generácie iPhonov.

Ďalej sa zo screenshotu dozvedáme to, že iPhone 6s bude mať iOS 9 a procesor Apple A9 taktovaný na rovné 2GHz, čo nie je nič zvláštne. Ak vám však, rovnako ako mne vrtá parameter o veľkosti RAM v hlave, musíte si uvedomiť, že to vôbec nemusí byť pravda a jedná sa iba o obyčajný screenshot, možno aj po zásahu Photoshopu. Je totiž úplne nelogické, aby vývojár zverejňoval pod svojím menom na instagrame fotku, pretože by pravdepodobne dostal okamžite padáka. Navyše, najlepší Apple analitik Ming-Chi Kuo z KGI stále tvrdí, že sa dočkáme 2GB RAM, ktorá bude navyše LPDDR4, takže bude rýchlejšia ako tá v iPhone 6, ktorá je LPDDR3. Nateraz nám teda ostáva iba špekulovať o pravosti fotografie. Ak by ste hľadali samotnú fotku na profile pána Wannera, tak tá tam už nie je. Stihla sa však zachovať kópia, ktorú si môžete pozrieť nižšie.