o2

o2 Slovensko predáva refurbished iPhone 5s pod označením "vynovené"

· 2 min read
o2 Slovensko predáva refurbished iPhone 5s pod označením "vynovené"

Spoločnosť o2 predáva použité telefóny iPhone 5s a označuje ich dokonca za "vynovené" čo znie skôr ako "vylepšené" než ako používané. Za cenu 507€ predáva produkt iPhone 5s 16GB Spacegray refurbished, Ktorý má v popise toto: Technické parametre

iPhone vynovený priamo spoločnosťou Foxconn Apple. Predmetom vynovenia sú: nová batéria, nový originál LCD displej a sklo, nová konštrukcia. Na produkt sa vzťahuje 12 mesačná záručná doba.

Máme za to, že ide o nie celkom transparentú ponuku, nakoľko sa nikde nepíše, že produkt bol používaný z čoho plynie pár problémov.

  • Dostanete používaný telefón

  • Dostanete krabicu, ktorá neodpovedá originálu čo môže dosť znepríjemniť následný predaj.

The Ghost Logo

  • Na stránkach Apple Vám môže vybehnúť po zadaní IMEI iný telefón ako v skutočnosti máte ako sa to stalo nám (farebne odlišný)

  • Dostanete nekompletné lacné neoriginálne hoc certifikované príslušenstvo, ktoré sa nachádza v lacnom sáčku mimo krabice telefónu.

The Ghost Logo

  • Spomínaná záruka 12 mesiacov, ešte si u obchodnej inšpekcie overíme, nakoľko môže spoločnosť ponúkať na "vynovený" iphone len 12 mesačnú záruku.

  • V balení sa nenachádza spinka na otvorenie SIM slotu čo považujeme ža minimálne neseriózne

Celkovo som ja osobne považoval spoločnosť o2 za jednú z tých progresívnejších, ako väčšina spoločnosti, ktoré nie sú len prežitky z minulého režimu, a veľa krát som si vravel, že o2 ponúka vskutku fér služby. Avšak po tejto skúsenosti je pravdepodobne čas prehodnotiť tento názor. Zo zvedavosti sme zadali do vyhľadávača najlepšej ceny kľúčové "iPhone 5s 16GB"

Cenovkou sme sa dostali na 471€ vrátane DPH, za originálny nepoužitý kus s plnou 24mesačnou zárukou a originálnym kompletným príslušenstvom s originálnou krabicou. Myslíme si, že takýto prístup k zákazníkovi nie je "fér".

Článok vznikol hlavne ako výstraha, aby si čitatelia nekupovali "vynovené" iPhony s vierou, že dostanú niečo viac, lebo opak je pravdou.

Dostanete podstatne menej.