O chvíľu tu bude iOS 9.3. Čo všetko prinesie?

· 2 min read
O chvíľu tu bude iOS 9.3. Čo všetko prinesie?

Aj keď Apple vypúšťa aktualizácie svojho systému iOS častejšie, ako niektorí chodia do školy, vždy prinesie niečo nové. Okrem opravy chýb a plátania ďalších bezpečnostných dier sa tento update predstaví s mnohými zaujímavosťami. Na čo sa môžeme tešiť už o niekoľko dní či týždňov?

Nočný mód

Začneme asi najväčšou novinkou. Night Shift alebo nočný mód (tento preklad sa nemusí zhodovať s neskorším pomenovaním) je skvelá funkcia, ktorú doteraz mohli využívať iba vlastníci iPhonu či iPadu s jailbreakom. Pre niektorých z vás bude táto novinka povedomá vďaka aplikácii zvanej F.lux. Ja sám si ju neviem vynachváliť. Ak ale F.lux nepoznáš, v rýchlosti ti to objasníme. Vo večerných hodinách nám jasné modré svetlo, ktoré vychádza z displeja, bráni zaspať. iOS zariadenie by sa po aktualizácii malo vedieť prispôsobiť tvojmu okoliu, a tak, keď slnko zapadne, prispôsobí panel a farby zamení za teplejšie.

alt

Poznámky s TouchID

Poznámky, predvolenú aplikáciu v iOS, asi poznáme všetci a pomerne veľké percento používateľov ju aj využíva. Preto sa firma Apple rozhodla implementovať zvýšenú ochranu v podobe možnosti blokovania poznámok pomocou čítačky odtlačkov prstov. Takisto ich po novom môžeš zoraďovať podľa dátumu, keď boli vytvorené, upravené, alebo tiež abecedne.

alt

Z ďalších vylepšení, ktoré sa nás ale zásadnejšie netýkajú, môžeme menovať:

  • vylepšená a lepšie prispôsobiteľnejšia aplikácia Apple News
  • aplikácia Apple Health po novom zobrazuje viac podrobností a je viac prepracovaná
  • vynovený CarPlay so širším spektrom možností
  • veľa nových vecí v systéme v spojitosti s výučbou na školách
  • odteraz môžeš mať spárovaných s tvojím iOS zariadením viacero Apple Watch

Nový iOS by tu mal byť každú chvíľu a nám ostáva už iba čakať. Okrem zopár väčších zmien sa viac-menej nič neodohralo. Avšak tie väčšie zmeny naozaj stoja za to.

Zdroj: iclarified.com