nVidia viní Apple za chybu v systéme

· 1 min read
nVidia viní Apple za chybu v systéme

Pôvodne sa predpokladalo, že problém, ktorý spôsobuje, že súkromné aktivity používateľov počítačov Mac sú odhaľované iným používateľom, je zapríčinený grafickými procesormi (GPU) od spoločnosti nVidia. Firma však obviňuje spoločnosť s logom nahryznutého jablka. Tvrdí, že ozajstný háčik je zakorenený v spôsobe, akým operačný systém Mac OS X spravuje pamäť.

Táto očividná chyba spôsobuje, že "duch" naposledy zatvoreného okna sa pri používaní počítača neskôr na chvíľu zobrazí. Nepríjemným sa to stáva vtedy, keď sa druhým používateľom ukážu súkromné dáta, ako napríklad dôverné e-maily alebo návštevy stránok, ktoré by si si radšej nechal pre seba, než sa nimi niekde chválil.

The Ghost Logo
(Zdroj foto: iphonehacks.com)

Nevyhneš sa tomu ani používaním súkromných okien v prehliadači Safari alebo inkognito módu v prehliadači Google Chrome či inej obdobe tajného prezerania webu v akomkoľvek alternatívnom prehliadači. Pamäť GPU totižto nie je vymazávaná predtým, ako ju začne používať iná aplikácia. To umožňuje výskyt chybe, pri ktorej ďalšia aplikácia, ktorá použije pamäť GPU, na krátky moment zobrazí snímku obrazovky posledného zatvoreného okna.

Táto chyba znepokojuje najmä ľudí, ktorí sa s niekým o počítač delia alebo často svoj Mac používajú na verejnosti a pred inými ľuďmi. K snímkam obrazovky v pamäti GPU nie je možné pristupovať cez sieť. Jediným spôsobom odhalenia je, ak niekto v správny okamih pozerá na obrazovku. Tak či onak, Apple musí tento problém vyriešiť, pretože neprispieva k dobrému menu spoločnosti.


Zdroj titulnej foto: techworm.net
Zdroj: iphonehacks.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read