Nový 15" Macbook Pro Retina podporuje 5k displeje, naznačuje to niečo?

· 1 min read
Nový 15" Macbook Pro Retina podporuje 5k displeje, naznačuje to niečo?

Minulý týždeň Apple predstavil nový 5k iMac za zvýhodnenú cenu 1999$ a nový MacBook Pro 15" s Retina displayom. Tento MacBook ponúka hneď niekoľko vylepšení. Okrem toho, že ponúka extrémne rýchlu flash pamäť s rýchlosťou čítania až 2GB/s a zápisu 1,25GB/s, obsahuje aj Fusion Trackpad, ktorý bol predstavený ako súčasť nového 12" Macbooku. Nový 15" Macbook taktiež prináša zvýšenie výkonu. Napriek tomu, že procesory ostali zhodné v porovnaní s modelom 2014, pretože Intel nestihol priniesť svoje nové Broadwell procesory vhodné pre tento Macbook, tak Apple do nového 15" Macbooku Pro zabalil novú grafickú kartu AMD Readon M370X, ktorá by mala byť až o 80% výkonnejšia v porovnaní s grafickým čipom od nVidie GTX 750m, ktorý obsahovala predošlá generácia.

Práve táto skutočnosť dopomohla k tomu, že nový 15" MacBook podporuje 5k displej. Stáva sa tak zároveň prvým počítačom od Applu, ktorý od predstavenia podporuje prenos 5k obrazu a tiež prenos 4k obrazu pri 60 Hz (Mac Pro síce prenos 5k podporuje, ale dostal ho ako súčasť aktualizácie na OS X 10.10.3). Spoločnosť to potvrdila v oficiálnom dokumente, kde sa tiež dozvedáme, že prenos sa bude uskutočňovať za pomoci dual-cable DisplayPort pripojenia a takisto, že prenos 5k obrazu bude podporovať pravdepodobne iba výkonnejšia 15" verzia s AMD grafikou.

Celá táto situácia, pri ktorej čoraz viac Macov podporuje prenos 5k naznačuje, že by Apple mohol predstaviť svoj 5k Thunderbolt Display, ktorý by nahradil aktuálny Thunderbolt Display s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov. Ako to však naozaj bude si ešte budeme ešte musieť počkať.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read