Nových ultra tenkých MacBookov sa dočkáme v druhej polovici roka 2016

· 1 min read
Nových ultra tenkých MacBookov sa dočkáme v druhej polovici roka 2016

Od začiatku nového roka sa vynárajú informácie o údajnom predstavení nových MacBookov. Presných dátumov predstavenia tu už bolo mnoho, avšak najnovšia správa od DigiTimes sa zdá najpravdepodobnejšia. Uvádza sa v nej, že nové počítače od Apple nemôžeme očakávať skôr ako v druhej polovici roka 2016. Stále je však reálne aj predstavenie na developerskej konferencii WWDC 2016.

Nové ultra tenké MacBooky budú mať zrejme inú konštrukciu závesov vytvorenú lisovaním kovov. Podľa správ je tento proces pre Apple rozhodujúci vzhľadom na dosiahnutie štíhlosti nových počítačov. Amphenol sa uvádza ako dodávateľ tohto komponentu, pričom rovnaké súčiastky dodáva Microsoftu na výrobu Surface tabletov.
betanews.com
Iné správy naznačujú, že nové MacBooky budú mať zásadnú zmenu konektivity portov. Nový MacBook (Pro?) bude pravdepodobne obsahovať až dva USB-C porty po stranách. Zdôvodnené to je práve tým, že Apple chce svoje produkty stále stenčovať a vytvoriť tak ohromujúci dizajn. Takisto sa očakáva, že nové počítače bude možné kúpiť vo farebných variantoch gold a rose gold.

Pokiaľ ide o názov nových počítačov, nie je stále jasné, či Apple bude nové produkty nazývať ako väčšie verzie Retina MacBookov alebo ako ozajstnú náhradu súčasného MacBooku Pro. Všetko sú to stále len dohady a na reálny produkt si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.


Zdroj titulnej fotografie: mashable.com

Zdroj: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read