Nových MacBookov sa dočkáme už čoskoro. Prinesú nový dizajn a ďalšie vylepšenia

· 1 min read
Nových MacBookov sa dočkáme už čoskoro. Prinesú nový dizajn a ďalšie vylepšenia

Už začiatkom roka firma Apple ukázala, ako približne bude vyzerať budúcnosť MacBookov s novým MacBookom 12". Išlo o revolučný počítač, ktorý je neskutočne tenký a bez pohyblivej časti. Obsahuje Force Touch trackpad a úplne novú klávesnicu, ktorá síce získala rozporuplné ohlasy, ale, podľa môjho názoru, je absolútne úžasná.

Teraz sa objavili informácie o tom, že Apple pracuje na novej generácii MacBooku Air. Predstaviť by ho mal už na WWDC 2016, ktorá sa koná vždy na jar. MacBook Air by mal ponúknuť tenšie telo, v ňom bude osadený 13, resp. 15" displej, ktorý bude tentokrát disponovať vysokým rozlíšením. Kvôli tenšiemu telu by malo dôjsť k preusporiadaniu komponentov vnútri zariadenia. Apple vraj iba čaká na nové procesory od Intelu s názvom Skylake. Tie okrem vyššieho výkonu a nižšej spotreby ponúknu tiež konektor Thunderbolt 3. To by mohlo znamenať nový externý Retina Thunderbolt monitor s 5k rozlíšením. Aktuálny Thunderbolt totiž vie preniesť maximálne 4k rozlíšenie pri 60 Hz.

Je otázne, či tento krok podporí rad Air. Predsa len, vďaka novým 12" MacBookom už Air nie je tak "air" ako kedysi. Namiesto toho sa z neho stala najlacnejšia voľba, ktorá sa dá považovať za akýsi vstup do sveta Macov, pretože veľa ľudí sa rozhodne práve pre túto voľbu.

V júni sa teda máme na čo tešiť. Aj napriek tomu, že bolo WWDC v poslednej dobe čisto softvérovou záležitosťou, nezabúdajme, že to bola práve konferencia WWDC, na ktorej sme sa dočkali MacBookov Pro s Retinou a nového Macu Pro, z ktorého všetkým padla sánka. Tak čo, tešíte sa?

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read