Nový update v aplikácii Maps od Apple

Nový update v aplikácii Maps od Apple

Na pondelkovej konferencii WWDC boli predstavené mnohé novinky ako macOS, tvOS, watchOS, ale aj čisto nový iOS 10, ktorý takisto priniesol aktualizácie nových aplikácií.

Veľkou zmenou si prešla aj aplikácia Mapy, ktorú prezentoval Eddy Cue. Spoločnosť Apple túto aplikáciu poriadne vylepšila, dodala nové funkcie a hlavne zdokonalila presnosť navigácie.

Zdroj: appleinsider.com

Nový update zahŕňa nielen nový dizajn, ktorý sa naozaj podaril, ale sama aplikácia dokáže teraz predvídať viac vecí. Mapy vám ponúknu napríklad neďaleké reštaurácie. Pokiaľ si žiadate nájsť reštauráciu, ktorá ponúka konkrétne jedlo, nie je problém, jednoducho si v dolnej lište vyberiete požadované jedlo a Mapy vám nájdu tie reštaurácie, ktoré toto jedlo ponúkajú.

Zdroj: appleinsider.com

Takisto si vylepšením prešla aj navigácia, ktorá je, samozrejme, súčasťou Máp. Teraz je navigácia oveľa presnejšia, podáva vám viac potrebných informácií, ktoré sú rozumne usporiadané, a dokonca vás informuje o aktuálnej situácii na cestách. Pokiaľ je na vašej trase dopravná zápcha, navigácia vám veľmi rýchlo nájde najvhodnejšiu obchádzku a oboznámi vás s časom, ktorý zaberie.

Zdroj: theverge.com

Funkcia Apple CarPlay, ktorú dnes využíva niekoľko automobiliek, sa tiež dočkala pár zmien. Prepojenie je tu oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. Na palubnom počítači vás teraz bude navigácia informovať o každej zákrute, na ktorej máte odbočiť.

Zdroj: techinsider.io

Mapy, ako aj macOS a iOS 10 sú pre developerov prístupné už od pondelka, čo im umožňuje pridať ešte ďalšie informácie a obohatiť túto aplikáciu o nové miesta. Eddy Cue tiež spomenul aplikácie OpenTable a Uber. S aplikáciou OpenTable si vyberiete preferovanú reštauráciu, rezervujete si stôl a pomocou aplikácie Uber môžete požiadať o zapožičanie auta, ktoré vás na dané miesto dopraví. Všetky tieto úkony sa dajú spraviť bez toho, aby ste museli opúšťať Mapy, a zaplatíte ich jednoducho a ľahko cez Apple Pay.

Konferencia WWDC naozaj očarila, dovolíme si tvrdiť, že bola asi najlepšia za niekoľko rokov. Predstavených noviniek je naozaj obrovské množstvo a ešte máme čo robiť, aby sme objavili všetky skryté funkcie, ktoré nám ponúkajú.


Zdroj titulnej foto: [imagazin.hu](http://imagazin.hu/wp-content/uploads/2016/02/apple-maps-ios-10-cover.jpg) **Zdroj: [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/16/06/13/apple-maps-opens-up-to-developers-with-extensions-apple-music-gets-redesign-in-ios-10)**