Nový Roadster od Tesly - bude iný, väčší a rýchlejší!

· 2 min read
Nový Roadster od Tesly - bude iný, väčší a rýchlejší!

Ako možno viete, Tesla už nejakú dobu vyrába elektromobily. Prednedávnom vydala automobilka Model 3, ktorý je menším zhotovením Modelu S. Tieto autá boli zhotovené na každodenné používanie, ekologické prepravovanie a hlavne za rozumnú cenu.

Keď však príde rad na športové autá, Tesla rozhodne nezaostáva. Od roku 2008 sme si mohli všimnúť na trhu prvú generáciu modelu Roadster. Tento model bol postavený na klzáku (auto bez pohonnej jednotky) Lotusu, ktorý si Tesla upravovala podľa svojich noriem a plánov. Avšak v decembri roku 2011 sa skončila zmluva o dodávaní súčiastok od Lotusu a v januári nasledujúceho roku bola výroba definitívne ukončená.

Zdroj: fuel-efficient-vehicles.org

Nový Roadster by mal údajne prísť na trh v roku 2019, ako predbežne oznámila automobilka. Hoci nevieme povedať o novom Roadsteri veľa, zopár informácií sme sa dozvedeli od zástupcu Tesly.

Ďalšia generácia modelu Roadster by mala byť postavená na tretej generácii platformy od Tesly, ako je aj zmienený Model 3. V Modeli S ste si určite všimli "Ludicrous mode". Tento názov Tesla použila z filmu "Spaceballs", avšak, ako sám Elon Musk povedal, automobilka si šetrí "Maximum Plaid" na ďalšiu generáciu modelu Roadster, čo značí, že Tesla príde s niečím naozaj ohromným.

Zdroj: electrek.co

Firma taktiež pracuje na novej výbave pre súčasné Roadstery. Ide o upgrade s názvom "Roadster 3.0", ktorý ponúka prvej generácii modelu Roadster novú sadu batérií, aerodynamický kit a nové pneumatiky s nižším odporom na vozovke. Tesla sa však nezameriava na profit z tohto upgradu, ktorý bude stáť približne 29 000$ vrátane roboty.

Druhá generácia Tesly Roadster bude veľmi zaujímavá a máme sa rozhodne na čo tešiť. V súčastnosti Tesla vyniká vďaka elektromobilom, ktoré sú naozaj atraktívne, spoľahlivé a cenovo prístupné. Veríme, že automobilka tieto vlastnosti ešte vylepší a prekvapí nás o pár rokov super novinkou - Roadsterom.

Zdroj titulnej foto: electrek.co
Zdroj: electrek.co