Nový realistický koncept iPhone 7 má pravdepodobne veľmi blízko skutočnosti

Už pred nejakým obdobím vyšla na povrch správa, že by nový iPhone mohol byť bez konektora jack na slúchadlá. To sa rozhodol využiť nemecký dizajnér Eric Huismann. Zobral iPhone 6 a odstránil z neho prvky, ktoré na ňom nemali ľudia radi. Ide konkrétne o zadné plastové pruhy pre antény a trčiacu šošovku fotoaparátu.

iPhone 7 sa podľa dizajnéra bude podobať na iPhone 6/6s, čo je na jednej strane možno škoda, no musíme aspoň skonštatovať, že má k realite asi najbližšie zo všetkých konceptov. Navyše ide o dosť kontroverzný dizajn, ktorý sa bude páčiť asi každému a nebude vybočovať z radov.

Čo sa týka parametrov, tie si dizajnér iba vysníval. Nemusia však byť ďaleko od reality. Fotoaparát by mal mať rozlíšenie 15 Mpx a mal by vedieť nahrávať 5k videá. Lightning konektor by mal byť nahradený novým USB-C konektorom.

Nový iPhone 7 by podľa Erica mal ponúknuť 3 pamäťové varianty, 32, 64 a 128 GB. Predstavený by mal byť v 3 veľkostiach, k dvom klasickým by sa mal pridať aj 4" variant, ktorý by nahradil iPhone 5s.

iPhony by mali byť znova tenšie, konkrétne 5-5,5 mm v závislosti od verzie. Zaujímavý je Home Button, ktorý je už pevný. Je však vybavený 3D Touch, takže používatelia budú mať pri stlačení ilúziu, že ide o skutočné tlačidlo.

Zaujímavosťou sú nové AirPods. Slúchadlá, ktoré nemajú konektor. Vyzerajú ako jednoduchý kábel so slúchadlami na stranách a s ovládačom uprostred.

Nám sa tento koncept veľmi páči. Nejde síce o nič revolučné, no aj napriek tomu vyzerá celý telefón pôvabne. Čo poviete?

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou