Nový personál potvrdzuje, že bezpečnost je pre Apple priorita

Nový personál potvrdzuje, že bezpečnost je pre Apple priorita

Ak sa zaujímaš o novinky ohľadom spoločnosti Apple je šanca, že si už počul o chlapíkovi menom Jonathan Zdziarski. Ak ho nepoznáš, tak je to uznávaný odborník, čo sa týka hľadania slabostí v systémoch a zariadeniach od Applu, taktiež pracoval aj na skoro každom z Jailbreakov.


Je zrejmé, že spoločnosť Apple sa o tomto chlapíkovi dozvedela a Jonathan pred nedávnom potvrdil, že príjma pozíciu v spoločnosti Apple. Pozícia, ktorú prijal zahrňuje prácu v tímoch zaoberajúcich sa bezpečnosťou a vývojom. Sám túto spoluprácu označuje ako "záležitosť svedomia", kde sa bude spoločne s podobne zmýšlajúcim tímom snažiť o zvýšenie stupňa bezpečnosti, a tak ochraňovať súkromie užívateľov výrobkov Applu.

Zdroj: impressive.net

Najala spoločnosť Apple Jonathana len z dôvodu predošlých udalostí, kedy sa narušilo diskrétne súkromie užívateľov alebo je to cielený krok k zvýšeniu efektivity vyššie spomínaných tímov zaoberajúcich sa bezpečnosťou a vývojom? Ak ani jedna z možností nie je pravdivá je stále veľmi dôležité, že spoločnosť Apple vôbec podnikla tento krok, na ktorom sa odráža jej zameranie na súkromie. Apple vždy zakladal svoju obchodnú stratégiu na perfekcionizme a pokiaľ nebude súkromie zabezpečené na 100%, tak by bolo predsa len klamstvo tvrdiť o svojich produktoch, že sú bezchybné resp. perfektné.


Do budúcnosti môžeme odhadovať, že bezpečnosť zariadení bude zvýšená a narušenie bezpečnosti zariadení bude veľmi ťažké aj pre expertov, čo poznajú platformu zhora nadol.


Zdroj titulnej foto: [movietvtechgeeks.com](https://movietvtechgeeks.com/wp-content/uploads/2016/03/the-san-bernardino-iphone-could-be-patient-zero-2016-tech-images.jpg) **Zdroj: [engadget.com](https://www.engadget.com/2017/03/14/apple-hires-ios-security-expert-jonathan-zdziarski/)**