Nový patent! Touch ID v displeji!

Nový patent! Touch ID v displeji!

Dávno pred vydaním iPhonu 6 sa na internete objavili obrázky iPhonu so vstavaným Touch ID v displeji. Tento koncept mal veľký úspech. Dočkáme sa ho v blízkej dobe?

Vyzerá to tak, že áno! Apple má totiž nový patent s umiestnením Touch ID v displeji. Tento patent opísal až tri technológie snímania odtlačkov prstov. Pre nás najzaujímavejšia je technológia ultrazvukového snímania, ktorej senzory by mali byť umiestnené priamo v displeji. Skvelou správou je, že toto Touch ID by malo byť ešte presnejšie než to, ktoré sa využíva v najnovších iPhonoch dnes.

Zdroj: patentlyapple.com

Firma Apple k tomuto patentu poznamenala, že ultrazvukové snímanie odtlačkov prstov funguje tak, že prst môže byť aj na hornej časti skla, snímače hneď začnú odtlačky snímať. Je to veľká novinka, a aj keď nie je ešte dlhodobo vyskúšaná, doterajšie výsledky skúšok tohto snímania sú veľmi dobré.

Firma Apple tiež povedala, že toto snímanie odtlačkov môže byť používané aj na overenie pravosti dát. Napríklad by sa pomocou neho mohla overiť platnosť vodičského preukazu.


Zdroj titulnej foto: express.co.uk
Zdroj: 9to5mac.com