Nový patent na slúchadlá, budúcnosť alebo prepadák?

Nový patent na slúchadlá, budúcnosť alebo prepadák?

Jeden z najväčších internetových obchodov na svete, Amazon, si nechal patentovať slúchadlá, ktoré dokážu automaticky znížiť hlasitosť.

19. júla spoločnosť získala patent na slúchadlá, čo samy stlmia zvuk po tom, čo zaregistrujú nastavený vzor zvuku, frekvenciu alebo kľúčové slovo, ktoré môže mať podobu napríklad tvojho mena.

Slúchadlá umožnia stlmením zvuku používateľovi sa okamžite vrátiť do reality, a tak sa vyhnúť hroziacej kolízii alebo zraneniu.
V dnešnom svete nebezpečenstvo číha na každom rohu, preto je nebezpečné vnímať ho len štyrmi zmyslami.


Väčšina dnešných slúchadiel na trhu má funkciu stlmenia zvuku alebo zastavenia prehrávania hudby. Možnosť stlmenia je, bohužiaľ, len manuálna, pomocou nejakého tlačidla alebo prepínača.
Aj napriek trhu plnému slúchadiel žiadne nemajú možnosť stlmiť zvuk automaticky po zachytení príkazu, ktorý môže byť dvojslovný, ako napríklad "hey, bill!", alebo taktiež aj jednoslovný, teda "bill!".
uspto.gov
Obrázok zobrazuje systém patentu, ktorý má na vonkajších stranách mikrofóny.
Mikrofóny zachytávajú okolité vnemy, napríklad človeka vyslovujúceho tvoje meno alebo nejaký príkaz, a slúchadlá následne samy stlmia zvuk alebo vykonajú vyslovený príkaz.


Zatiaľ Amazon dostal na tieto slúchadlá len patent a to neznamená nič. Môžeme len dúfať, že v blízkej budúcnosti budeme počuť oficiálne vyjadrenie Amazonu na túto tému. Jediné, čo nám zostáva, je len dúfať, že technológia je na správnej ceste a že sa k nám dostane čo najskôr.

http://www.amongtech.com/wp-content/uploads/Amazon-logo.jpg