Nový patent od Apple: Stačí si podať ruky a máte informácie o druhej osobe

· 1 min read
Nový patent od Apple: Stačí si podať ruky a máte informácie o druhej osobe

Zaujímalo vás, ako by mohla čo najjednoduchšie prebiehať výmena medzi tak malými zariadeniami ako Apple Watch? Apple zrejme našiel odpoveď na túto otázku a zaujal najnovšou technológiou, ktorú si dal patentovať.


Spoločnosť Apple požiadala o nový patent na technológiu, vďaka ktorej dokáže preniesť dáta medzi dvoma nositeľnými zariadeniami napríklad pri určitom pohybe rúk. Dvaja ľudia by si tak dokázali preniesť napríklad kontaktné informácie cez Apple Watch len za pomoci potrasenia rúk, objatia alebo narazenia pästí.

Jediné, čo bude nová funkcia využívať, sú zabudované pohybové senzory a bezdrôtová sieť s krátkym dosahom ako napríklad Bluetooth alebo NFC. Taktiež bude možné nastaviť, aby sa dáta vymieňali len pri špecifickom geste, poprípade len s ľuďmi, ktorí vaše kontaktné informácie ešte nemajú.

Nový patent od Apple

Apple Watch je momentálne jediné nositeľné zariadenie od Apple, na ktoré by sa táto technológia dala použiť. Nie je však vylúčené, že podobnú vychytávku by mohli obsahovať aj iné zariadenie, ktoré spoločnosť možno v budúcnosti prinesie. Zatiaľ by však túto funkciu vedeli reálne využiť iba spomínané Apple Watch.

Momentálne nemáme žiadne dodatočné informácie o tom, či Apple plánuje túto novú technológiu priniesť do najnovšej generácie Apple Watch, alebo je to len hudba budúcnosti. Zdá sa nám ale logické, že by tento patent mohli dostať do nových hodiniek a šlo by skutočne o šikovnú vychytávku.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #04
· 7 min read