Nový patent od Apple: Stylus dokáže simulovať reálne povrchy

· 2 min read
Nový patent od Apple: Stylus dokáže simulovať reálne povrchy

Každý, kto niekedy skúšal kresliť alebo písať perom po dotykovom displeji iPadu určite vie, že sa to ani zďaleka nedá priblížiť písaniu na normálny papier. Nový patent od Apple by však tento problém mohol vyriešiť. Apple v ňom popisuje dotykové pero, ktoré dokáže reálne nasimulovať rôznorodú povrchovú štruktúru. Pochopiteľne, z tohto dôvodu by ho asi najviac využili umelci, ktorým sa bude omnoho lepšie pracovať, ak budú mať pocit, že kreslia po reálnom plátne alebo papieri.

Nákres dotykového pera

Aj napriek tomu, že tento nápad znie ako zo sci-fi filmu, nejde o až takú pokrokovú technológiu, ako sa na prvý pohľad zdá. Majiteľ pera by si najskôr zvolil štruktúru, ktorú mu má stylus nasimulovať ako napríklad spomínaný papier, látku, sklo, ale aj drevo. Pero by následne začalo pracovať a pomocou malého motorčeka v tele by sa vybráciami pokúšalo čo najlepšie priblížiť reálnemu povrchu, ktorý si užívateľ vybral. Vďaka tomu bude ruka prijímať rozdielne úrovne spätnej väzby a nadobudne pocit, že skutočne píše po zvolenom povrchu.

Patent od Apple obsahuje viacero verzií tohto pera na dotykové obrazovky. V jednom prevedení zisťuje stylus potrebné informácie o tom, kedy sa pero dotkne obrazovky a ako sa má pri tomto dotyku správať zo senzorov zložených z fotodiód, kapacitných a tlakových senzorov a kamier. Ďalšie prevedenie sa spolieha skôr na technológiu Bluetooth a WiFi.

Nákres technológie

Ťažko však povedať, kedy približne by sme sa nového stylusu mohli dočkať. Hovorí sa ale, že s príchodom nového 12,9 palcového iPadu by mohol Apple predstaviť aj nové Apple pero. Či sa už pri najbližšom styluse dočkáme tohto zaujímavého patentu je ale otázne.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read