Koniec "pavučinám" na obrazovke! Apple si patentoval technológiu, ktorá ochráni váš displej

· 1 min read
Koniec "pavučinám" na obrazovke! Apple si patentoval technológiu, ktorá ochráni váš displej

Rozbitý displej - postrach všetkých majiteľov smartfónov. Mnohí určite poznajú ten pocit, keď im iPhone spadne na zem a s hrôzou zisťujú, že ich displej je poriadne popraskaný. V tom momente môžu rovno zájsť do servisu a vyhodiť tam niekoľko desiatok eur za novú obrazovku.

Apple sa rozhodol proti takýmto nešťastným pádom bojovať s novou technológiou, ktorú si dal patentovať. Tá by mala ochrániť iPhone pri páde z výšky. Podstata spočíva v tom, že na rohoch smartfónu by mali byť umiestnené malé vysúvacie plochy, ktoré budú slúžiť ako ochrana obrazovky. Pokiaľ senzory zabudované v iPhone vyhodnotia, že mobil padá na zem, z bokov sa vysunú malé plôšky a následne absorbujú pád. Naspäť do pôvodnej polohy sa zasunú až v momente, keď senzory vyhodnotia, že nebezpečenstvo pominulo.

Nákres patentu

Tento patent môže byť aj akási odpoveď na Android telefón, ktorý má vyjsť už tento utorok. Motorola predstaví svoj DROID Turbo 2 s „nerozbitnou obrazovkou“. Kedy sa dočkáme telefónu s patentovanou technológiou od Apple je však otázne. Kalifornská spoločnosť totiž vydáva jeden patent za druhým, a tak si nemôžeme byť istí, ktorý kedy použije.

Hlavne tí „menej šikovní“ by však určite uvítali, aby sa toto vylepšenie dostalo už do najbližšej generácie iPhonov 7. Je ešte dôležité podotknúť, že patent sa netýka len iPhonov. Apple ho môže využívať aj na ochranu iPodov, iPadov, Apple Watch a tiež MacBookov.

Nákres patentu