Nový medializovaný prípad popálenín spôsobených hodinkami Apple Watch

· 2 min read
Nový medializovaný prípad popálenín spôsobených hodinkami Apple Watch

Spoločnosť Apple uvádza na stránkach podpory venovaných hodinkám Apple Watch, že pokožka niektorých ľudí môže reagovať pri ich nosení citlivo. Všeobecne sa uvádza, že hodinky nie sú určené pre ľudí s tetovaním. V júli tohto roku bola verejnosť informovaná portálom Fusion o drobných poraneniach kože spôsobených modelom Apple Watch Sport. Konkrétne ide napríklad o Paulu Cerutti, ktorá publikovala fotodokumentáciu na sociálnej sieti.

The Ghost Logo

A nebola jedinou:

The Ghost Logo

Tieto poranenia nevyzerajú hrozivo a možno boli spôsobené alergickou reakciou alebo prílišným utiahnutím remienka. Polemizovať môžeme aj o tom, že ich spôsobila elektromagnetická radiácia z hodiniek, ktorá môže zohrievať molekuly v ľudskom tele.

Avšak medializovaný prípad v Dánsku upozorňuje, že Apple Watch môžu spôsobiť aj vážne popáleniny. Internetový portál Ekstra Bladet publikoval meno obete (Jørgen Mouritzen), ako aj fotografie zachytávajúce zranenie na jeho predlaktí a hodinky. Tento muž a jeden svedok, ktorý bol v čase vzniku poranenia s ním, tvrdia, že vznik popáleniny nemohlo zapríčiniť nič iné ako hodinky.

The Ghost Logo

Ako mohlo toto poranenie vzniknúť? Jediným možným vysvetlením je skrat batérie. Aj keď sa hodinky Apple Watch dodávajú s akumulátorom s kapacitou iba 205 mAh (pri 38 mm verzii) alebo 250 mAh (pri 42 mm verzii), pri skrate by naozaj "dokázali vytvoriť" postačujúci elektrický prúd na spôsobenie popálenín. Skrat batérie mohol nastať kvôli chybnej batérii alebo vystaveniu hodiniek silnému magnetickému poľu.

Zmienený kus hodiniek bol odoslaný do spoločnosti Apple na preskúmanie. Po niekoľkých týždňoch sa zo spoločnosti mužovi vyjadrili, že nič nepoukazuje na to, že hodinky spôsobili hlásené zranenia, a že remienok musel byť poškodený vonkajším vplyvom, pretože v ňom nie je žiadna elektronika, ktorá by ho mohla natoľko zahriať.

The Ghost Logo

Zdroj: 9to5mac.com, apple.com, ekstrabladet.dk, instagram.com, onefruit.co, scientificamerican.com, twitter.com, wikipedia.org., zive.sk

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read