Nový macOS ponúkne možnosť používať iPad ako displej pre Mac

Nový macOS ponúkne možnosť používať iPad ako displej pre Mac

Keď Apple predstavil spolu s iPadom Pro aj Apple pencil, množstvo používateľov sa potešilo. No sklamanie prišlo po tom, čo zistili, že operačný systém iOS je v porovnaní s klasickými desktopovými systémami obmedzenejší a teda na ich profesionálnu prácu nepostačuje. Apple Pencil je tak skvelé zariadenie, ktoré by ale mohlo byť využiteľné oveľa viac. Prečo to ale spomíname?

Na portáli TechCrunch sa objavila informácia, že nový macOS 10.15, ktorý bude predstavený už túto jar na WWDC, bude podporovať novú funkciu s názvom Sidecar. Tá by mala umožňovať použitie iPadu ako sekundárneho displeja pre počítače od Applu. Je pravdou, že podobné riešenia už ponúkajú aplikácie tretích strán na čele s Luna Display alebo duel Display, no Apple chce túto funkcionalitu zakomponovať priamo do systému.

Zdroj. MacRumors
To by znamenalo, že bude možné použiť aj Apple Pencil a iPad sa tak jednoduchým aktivovaním funkcie premení na Wacom Tablet. Grafické tablety sú pritom omnoho drahšie a tak by sa jednalo paradoxne o veľmi dostupnú alternatívu pre mnohých profesionálov.

Celá funkcia dáva zmysel aj z biznisového hľadiska. Mala by pomôcť zvýšiť predaje MacBookov pre používateľov iPadu a naopak. Aplikácie by sa pritom mali defautne otvárať na iPade v móde na celú obrazovku, no pravdepodobne bude dostupná aj funkcia Split View. Sidecar by mal byť kompatibilný aj s inými externými displejmi a malo by byť ľahšie posielať okná na iný displej. Nevieme si ale v redakcii predstaviť, ako presne by mohlo byť presúvanie okien ešte jednoduchšie, ako tomu je v súčasnej podobe.

Nakoniec sa 9to5mac vyjadril, že Apple pracuje na skratkách pre zmenu veľkosti okien a malo by tak (konečne) byť možné meniť veľkosť okien ťahaním ku kraju obrazovky podobne, ako na Windowse.

zdroj: David Samperio Photography

Zdroj: techcrunch.com

Zdroj titulnej foto: The Sweet setup