Nový patent na slúchadlá od Apple umožní prepínanie medzi drôtovým a bezdrôtovým módom

· 1 min read
Nový patent na slúchadlá od Apple umožní prepínanie medzi drôtovým a bezdrôtovým módom

Ešte pred predstavením nového iPhonu, ktorý by podľa špekulácií mal prísť o svoj 3,5 mm jack pre slúchadlá v prospech bezdrôtových alebo Lightning EarPods, firma Apple podala prihlášku pre svoj nový patent. Nová technológia sa má týkať hybridných slúchadiel schopných prepínania medzi drôtovým a bezdrôtovým používaním bez straty zvuku počas tohto procesu.

S názvom "audio príslušenstvo vyhovujúce nabíjaniu pre bezdrôtové slúchadlá a headsety" by slúchadlá mohli vyriešiť jeden z najväčších problémov spojených s existujúcimi Bluetooth slúchadlami. Slúchadlá, ktoré podporujú drôtové aj bezdrôtové používanie, totižto nedokážu vyriešiť prepínanie medzi týmito dvoma módmi bez straty zvuku. Pripájanie je nutné z dôvodu dochádzajúcej batérie Bluetooth slúchadiel.
Zdroj: cultofmac.com
Ak chcete tento postup obísť, Apple naznačuje, že dátový beffer by mohol byť zasadený priamo do slúchadiel. To by znamenalo neprerušené prehrávanie zvuku po dobu potrebnú na prepnutie z káblovej a bezdrôtovej možnosti. Patent tiež uvádza, že nabíjací kábel by mohol byť použitý aj na dobíjanie priamo z iPhonu počas počúvania hudby.

Avšak na oficiálne informácie si budeme musieť počať až do jesene, aby sme zistili, či Apple skutočne odstráni 3,5 mm jack. Všetko však nasvedčuje tomu, že sa naozaj dočkáme telefónu s novým pripájaním slúchadiel.


Zdroj titulnej fotografie: gadgetmatch.com

Zdroj: cultofmac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read