Nový iPhone ponúkne obojsmerné bezdrôtové nabíjanie a ďalšie novinky

Nový iPhone ponúkne obojsmerné bezdrôtové nabíjanie a ďalšie novinky

Ako každoročne, tak aj tento rok by mal Apple na jeseň predstaviť svoje nové mobilné telefóny. Vzhľadom na tzv. tic-toc architektúru, kedy Apple jeden rok predstaví kompletne vynovený model a ten ďalší predstaví jeho mierne vylepšenú verziu s totožným dizajnom a na to, že iPhone Xs je veľmi podobný iPhonu X, tak by sme sa mali dočkať tento rok väčšej aktualizácie a mobilného telefónu, ktorý poskytne oproti svojmu predchodcovi množstvo vylepšení.

A hoci do predstavenia ostáva ešte niekoľko mesiacov, tak sa už teraz dozvedáme prvé dohady o novinkách, ktoré by mali tohtoročné iPhony z dielne cupertinskej spoločnosti poskytnúť. S jednou z nich prišiel japonský portál MacOtakara, ktorého dohady sa v minulosti ukázali ako veľmi spoľahlivé a presné.

Zdroj: MacOtakara.jp

Podľa neho by mal sa nové iPhony mali chváliť bezdrôtovým nabíjaním, ktoré bude obojstranné. Jednalo by sa tak o podobnú technológiu, akou disponuje Huawei Mate 20 Pro a nový Samsung Galaxy S10. Takáto vychytávka by mala množstvo výhod, nabiť by bolo možné na zadnej strane iPhonu napríklad hodinky Apple Watch alebo slúchadlá AirPods.

Okrem toho by sme sa mali tiež dočkať výrazne lepšieho fotoaparátu, ktorý by mal ponúknuť až trojicu objektívov. Zatiaľ nie je presne jasné, akú kombináciu by Apple zvolil. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa ale ku klasickému a teleobjektívu pridal ešte objektív širokouhlý. Ďalšou možnosťou je, že by sme sa dočkali fotoaparátu, ktorý by pomáhal zhotovovať lepšie fotografie za zhoršených svetelných podmienok. Treba povedať, že práve tu Apple zaostáva najmä kvôli tomu, že konkurencia predstavila softvérové riešenia, ktoré sú oproti tým od Applu vyspelejšie.

zdroj: Onleaks

Nové iPhony by tiež mohli ponúknuť menší výrez v displeji a do úvahy pripadajú aj nové farebné varianty spolu s matnou povrchovou úpravou.

Je veľmi pravdepodobné, že do predstavenia sa dozvieme ešte množstvo nových informácií, ktoré budú potvrdené s odvolaním na zdroj vo výrobe, priamo na niekoho v Appli, alebo na riadky kódu v iOS 13. Ten Apple začne testovať hneď po WWDC. O akýchkoľvek novinkách vás samozrejme budeme informovať.

zdroj: 9to5mac


Zdroj titulnej foto: Forbes
Zdroj: macotakara.jp