Nový iPhone 7 rozsekal Galaxy Note 7 v reálnom speed teste

· 1 min read
Nový iPhone 7 rozsekal Galaxy Note 7 v reálnom speed teste

Od predstavenia iPhonu 7 už ubehli takmer dva týždne. Za ten čas sme sa dočkali viacerých testov zameraných na teoretický výkon aj odolnosť. Čo sa výkonu týka, podľa benchmark skóre by mala byť iPhone "sedmička" teoreticky rýchlejšia ako všetky konkurenčné smartfóny. Dokonca sa zdá, že je výkonnejšia ako MacBook Air.

Kanál PhoneBuff sa ale rozhodol pozrieť na iPhone 7 v praxi a porovnať ho s najnovším delom od Samsungu - Galaxy Note 7. Test pozostával zo spustenia rovnakých aplikácií. Od predinštalovaných appiek ako hodiny alebo kamera, cez rôzne hry až po aplikácie tretích strán. Následne prišlo na rad druhé kolo, počas ktorého sa spúšťali tie isté aplikácie uložené v pamäti.

Počas prvých sekúnd testu sa zdalo, že by Note 7 mohol mať pred novým iPhonom navrch. Vďaka rýchlejším animáciám spúšťal vlastné aplikácie o niečo rýchlejšie. Avšak v momente, ako sa prešlo na aplikácie tretích strán, iOS ukázal svoju silu.

Je pozoruhodné, v akom predstihu nakoniec dokázal svojho konkurenta poraziť. IPhone 7 zvládol ukončiť celý test ešte pred tým, ako Galaxy Note 7 vôbec skončil prvé kolo. Aj napriek tomu, že ponúka len polovicu pamäte RAM ako konkurent, dokázal mať na pozadí spustených všetkých 14 aplikácií naraz. Note 7 so svojimi 4 GB RAM musel niektoré z nich načítať odznova. Je to spôsobené najmä rozdielmi v operačných systémoch a faktom, že Android beží na programovacom jazyku Java, ktorý "zožerie" množstvo pamäte RAM.

Výsledný čas aj to, ako presne test prebiehal, si môžeš pozrieť na nasledujúcom videu.


Zdroj titulnej foto: youtube.com
Zdroj: 9to5mac.com