Nový iOS môžete testovať aj vy!

· 1 min read
Nový iOS môžete testovať aj vy!

Apple včera umožnil pri aktualizácii iOS 8.4 a Os X 10.10.4 testovať beta verzie týchto systémov aj pre užívateľov, ktorí nie sú vývojármi a bežne si beta verzie sťahovať nemôžu. Táto novinka prišla už minulé leto, a to s OS X Yosemite, ktorý ste si mohli stiahnuť v beta verzii. Verzia teda mala ešte mnoho chýb. V systémoch, ktoré sa používajú na macy, býva v beta verzii špeciálna verzia programu na zasielanie upozornení na rôzne chyby.

Ako na to?

Ak teda máte záujem o testovanie novej verzie OS X, v ktorom sú len opravy chýb alebo iOS, v ktorom je nová aplikácia Hudba a nejaké vylepšené drobnosti, stačí prejsť na stránku apple pre BETA testovanie. Na stránke sa zaregistrujete pomocou vášho Apple ID a následne začnete sťahovať inštalačný balík. Po nainštalovaní balíku vám v AppStore pribudne nová aktualizácia na systém a ktorú nainštalujete ako každú inú.

The Ghost Logo

S nainštalovaným OS X problém nebýva a môžu si ho nainštalovať všetci. S iOS to je ale zložitejšie, Apple púšťa tento nový systém postupne a nie pre všetkých. Pri prihlásení niektorých chýba hore záložka „iOS Beta”. Budeme veľmi radi, ak sa podelíte s nami o vaše skúsenosti s inštalovaním beta verzie iOS do diskusie pod článkom.