Nový hit Pokémon GO mieri do Európy! Prvou krajinou je Nemecko

· 1 min read
Nový hit Pokémon GO mieri do Európy! Prvou krajinou je Nemecko

Máloktorej hre sa podarí to, čo dokázal nový hit Pokémon GO behom pár dní. Spoločnosti Nintendo zvýšila hra hodnotu o 7,5 miliardy dolárov behom prvých dvoch dní. Aj napriek tomu, že je zadarmo, odhaduje sa, že autori za platby v aplikácii zarobia denne 1,5 milióna dolárov.

Appka sa momentálne stala populárnejšou ako zoznamka Tinder a čoskoro zrejme prekoná aj Twitter. V priemernom čase strávenom pri tejto hre dokonca prekonáva aj aplikácie ako WhatsApp, Instagram či Messenger.

zdroj: youtube.com

Tieto závratné čísla dosiahla hra aj napriek tomu, že momentálne nie je k dispozícii pre Európu alebo Kanadu. Nám Európanom teda zostáva jedine čakať, kým pokémoni poputujú aj do našich končín. Alebo si pracne meniť krajinu v iTunes. To sa ale môže už čoskoro zmeniť. Pokémon GO totiž momentálne mieri do Európy.

Prvá krajina, ktorá sa teší z podpory tohto veľkého hitu, je Nemecko. Na svojom Twitter účte to oficiálne potvrdili autori aplikácie.

Pokémon Go je teda oficiálne k dispozícii pre Spojené štáty, Austráliu, Nemecko a Nový Zéland. Predpokladáme ale, že ďalšie európske krajiny sú len otázkou času a je možné, že sa v najbližších dňoch dočkáme aj Slovenska.


Zdroj titulnej foto: theverge.com

Zdroj: 9to5mac.com, mashable.com