Nový Apple Store v historickej budove

Nový Apple Store v historickej budove

Prvé zvesti o možnom otvorení maloobchodnej predajne Applu v Carnegie Library sa prvýkrát objavili minulý september. Vtedy taktiež začali prvé vyjednávania Applu s Events DC a Historical Society vo Washingtone.

Spoločnosť Apple však práve dokončila jednania s Events DC, Historical Society a úradmi vo Washington D.C. ohľadom prenájmu budovy Carnegie Library.

Knižnica Carnegie Libary je 114 rokov stará budova, ktorá sa nachádza na ulici oproti Washington Convetion Center na námestí Mount Vernon.

Nájomná zmluva bola uzavretá na desať rokov, ktoré sú rozdelené do dvoch päťročných období. Prenajatá časť má rozlohu 5790 metrov štvorcových. Časť by mala slúžiť aj ako maloobchodná predajňa spoločnosti Apple, pričom spoločnosť Historical Society, ktorá v budove sídli už viac ako deväťdesiat rokov, bude naďalej prevádzkovať svoje múzeum a knižnicu.

andrewcarnegie.tripod.com

Ako nájomcu musí firmu Apple ešte schváliť washingtonská komisia kvôli tomu, že táto budova nesie veľký historický odkaz a má pre mesto obrovský význam. Apple pravdepodobne začne s výstavbou svojej maloobchodnej predajne ešte v priebehu tohto roka. Ak im to teda washingtonská komisia schváli.

Firma Apple čestne prehlásila, že bude rešpektovať historickú integritu tejto budovy. Na jej fasáde sa teda nebude nachádzať logo spoločnosti. I keď uznajme, že by to vyzeralo celkom "cool". Avšak spoločnosť plánuje niekoľko zmien vrátane nového priehľadu, ale sľubuje, že prítomnosť týchto zmien bude maximálne nenápadná.


Zdroj titulnej foto: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2016/12/07/apple-store-carnegie-library-washington-dc/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/27/apple-final-approval-carnage-library-store/)**