Nový 4-palcový iPhone sa pravdepodobne bude volať "iPhone SE"

· 1 min read
Nový 4-palcový iPhone sa pravdepodobne bude volať "iPhone SE"

Už od vydania iPhonov 6 a 6 Plus si veľa ľudí želalo, aby firma Apple znova vytvorila telefón, ktorý je taký kompaktný a praktický ako 5S. Niektorí tvrdili, že si už v živote nekúpia iPhone, ak nebude podobný tomuto staršiemu modelu. Toto by sa však malo zmeniť.

Podľa chýrov, ktorých je na internete veľmi veľa, by firma Apple mala v marci predstaviť niekoľko nových zariadení. Medzi ne patrí aj nový 4-palcový iPhone. Povráva sa, že tento nový model bude obsahovať A9 procesor a 8-megapixelovú kameru. Na rozdiel od predošlej generácie by mal zahŕňať aj NFC čip pre Apple Pay, ktorý zatiaľ nie je dostupný na Slovensku. Taktiež sa tu nebude nachádzať 3D Touch displej, pretože sa tento model nebude považovať za vlajkovú loď.

O 4-palcovom iPhone sa hovorilo veľmi dlho. Takisto sa diskutovalo o názve telefónu. Padli rôzne návrhy, napríklad iPhone 6c, iPhone 5SE, 5E, ale podľa najnovších informácií by sa mal nazývať “iPhone SE”. Z názvu bola vypustená “5-ka”, pretože môže mýliť zákazníkov.

Na evente, ktorý sa má konať 15. marca, by mal byť zverejnený nový iPhone, iPad Pro s veľkosťou 9,7 palca, nie iPad Air 3, ako sa predpokladalo. K týmto dvom produktom sa tiež pridajú nové náramky pre Apple Watch. Toto sú posledné úpravy pre Apple Watch až do novej generácie, ktorá príde najskôr v septembri pri vydaní nového iPhonu 7.


Zdroj titulnej foto: macrumors.com
Zdroj: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read