Nový 12" MacBook: Hodnotenie po 2 mesiacoch používania

· 2 min read
Nový 12" MacBook: Hodnotenie po 2 mesiacoch používania

Nový MacBook, ktorý sa objavil na trhu tohto roku v apríli, si zatiaľ vedie veľmi dobre. Je rýchly vďaka SSD disku aj vďaka najnovším procesorom Intelu architektúry Skylake, má dlhšiu výdrž batérie a je naozaj tenký. Dizajn sa ale nezmenil a nový Retina MacBook je vzhľadovo taký istý ako minuloročný model.

Také boli aspoň úvodné recenzie. A ako sa to zmenilo? Aké je to po pár mesiacoch používania? Oplatí sa mať 12" zariadenie pre full time používanie?

Je super tichý

Kto prejde k MacBookom, či už 12", alebo verziám pro alebo air, určite hneď postrehne to ticho. Ventilátor sa spúšťal iba pri vyšších výkonoch a takmer ho nebolo počuť. Dnes ventilátor vlastne ani nevnímate.

Editovanie videa vo Final Cut Pro X s istými obmedzeniami

Pokiaľ by ste chceli priamo editovať video v rozlíšení 1080p alebo dokonca 4K, moc si neužijete. Teda, užijete si sekanie a načítavanie. Ak si ich ale načítate ako proxy media a budete s nimi v tejto zníženej kvalite pracovať, takmer žiadny problém nepostrehnete.


Zdroj: 9to5mac.com

Obrazovka robí naozaj dojem

Priznajme, 12" na prácu nie je nič moc. Avšak pokiaľ si v Nastaveniach zmeníte, resp. zvýšite rozlíšenie, môžete sa dostať až k štandardnému rozlíšeniu pri 15" modeli. A to už bude radosť pracovať.

Nepríjemná klávesnica

Klávesnica má oproti starším modelom nový, menší zdvih, ktorý nemusí každému vyhovovať. A treba si na to zvyknúť, hlavne tí, čo píšu všetkými desiatimi. Niektoré klávesy sa však zvyknú viac zasekávať, pokiaľ sa tam dostanú drobné nečistoty. Na tomto by inžinieri z Apple mohli popracovať.

Ideálny na prenášanie

Pri rozmeroch 0,35-1,31 x 28,05 x 19,65 cm a hmotnosti 0,92 kg ho v taške ani nepocítite. Samozrejme, odporúčame kvalitné puzdro.

USB-C port

Tento jeden port pre všetko možno mnohým nevonia. Podľa Apple je USB-C novou generáciou portov, ktorými sa bude dať prenášať všetko, napr. prenos energie oboma smermi, prenos dát - video, ehternet a podobne. Jednu z možností prepojenia vidíte na obrázku.


Zdroj: 9to5mac.com

Oplatí sa kúpa?

Väčšina majiteľov týchto zariadení by si ich kúpila znova. MacBook ale nie je pre každého, určite nie pre tých, ktorým prekáža veľkosť displeja, nový typ klávesnice, nedostatočný výkon alebo problémy s jedným portom na všetko.


Zdroj titulnej foto: [ytimg.com](https://i.ytimg.com/vi/UorvSqFLXyQ/maxresdefault.jpgg) **Zdroj: [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/07/23/opinion-2016-macbook-two-months-later/)**