Novo predstavené Apple Watch Series 2 prinášajú kopu nových funkcií hlavne pre športovcov

Novo predstavené Apple Watch Series 2 prinášajú kopu nových funkcií hlavne pre športovcov

Na Apple Keynote 2016 boli práve predstavené Apple Watch Serie 2, ktoré prinášajú kopu nových funkcií, vrátane Watch OS 3. Hneď ako boli Apple Watch Generácie 1, ktoré boli momentálne premenované na Series 1, uvedené na trh, priam zdevastovali konkurenciu. Do pol roka sa dostali do Top 3 najpredávanejších hodiniek. Mohli sme s nimi vykonávať platby, dostávali sme notifikácie správ a Apple Watch sa stali naším Real Time diárom. To všetko ale vylepšuje Watch OS 3 a Apple Watch Series 2.

Watch OS 3

Ten prichádza s lepším multitaskingom, Stickermi, ktoré môžte používať v správach a celoobrazovkových animáciách. Ďalej prichádza s aplikáciou Breathe, pretože Apple verí, že je pre naše dobro sa raz za čas poriadne nadýchnuť a uvoľniť stres. To chce dosiahnuť pomocou aplikácie Breathe. Ďalej má pribudnúť funkcionalita, ktorá dovoľuje pomocou podržania konkrétneho tlačidla zavolať na núdzovú linku do troch sekúnd.

Apple Watch Series 2

Tie prichádzajú s tradičným dizajnom, no čo sa zmenilo, je to, že prichádza keramické telo. V tom bude ukrytý o 50 % rýchlejší dvojjadrový procesor a dvakrát lepšia grafická karta. Aplikácia Night Sky, ktorá bude snímať oblohu v noci na 60 FPS a ukazovať súhvezdia, tiež poteší, no najväčšej zmeny sa dočkal displej, ktorý bude dvakrát jasnejší ako akýkoľvek iný displej od Apple. Apple Watch sa taktiež dočkali zabudovaného GPS a veľkou novinkou bude turistický sprievodca, ktorý vám vypíše najbližšie pohorie a informácie o ňom. Apple Watch Series 2 budú robené tradične z hliníka, ale pribudne už spomínaný keramický model a módni priaznivci si prídu na svoje vďaka novým koženým náramkom.

Zdroj: vox.com

Obrovským skokom je aj vodotesnosť do hĺbky 50 metrov a vylepšený reproduktor, ktorý hneď, ako sa dostane na povrch, vypustí zo seba vodu, aby mohol hrať stále kvalitne. Firma Apple vie, že aj bežci si Apple Watch veľmi obľúbili, a tak začala spolupracovať s Nike, aby hodinky ešte viac zdokonalili. Prichádzajú teda aj Apple Watch Nike+ Edition, dostupné v 4 farbách. Tie budú sledovať vašu telesnú aktivitu a spoločnosť Nike sa rozhodla, že každú nedeľu vás pozve na beh s komunitou. Taktiež sa vyriešil aj problém s výhovorkou, že je zlé počasie alebo nemáme čas. Každý deň vám aplikácia ukáže, koľko dní ste nebehali, ale aj aktuálne počasie, aby ste sa nemali na čo vyhovoriť.

Apple Watch Series 2 tak prišli s mnohými vylepšeniami a cenovku nastavili na 360 €. Predobjednávky budú spustené 9. 9. 2016. Watch OS 3 bude dostupný už 16. 9. 2016.

Zdroj titulnej foto: Forbes.com