Novinky v iOS 8.3 telefonát cez Siri bez použitia rúk, možnosť vypnutia hesla pre sťahovanie bezplatných aplikácií

· 1 min read
Novinky v iOS 8.3 telefonát cez Siri bez použitia rúk, možnosť vypnutia hesla pre sťahovanie bezplatných aplikácií

Najnovšia beta aktualizácia iOS 8.3 bola vydaná 12.marca. Aj keď je v rukách testerov už viac ako týždeň, ľudia stále objavujú nové a nové funkcie. Počas víkendu boli objavené dve nové funkcie, vrátane aktualizácie Siri a aktualizácie nastavenia nákupu aplikácií.

Po nainštalovaní iOS 8.3 môžu užívatelia “požiadať” Siri, aby uskutočnila telefónny hovor pomocou reproduktoru iPhone. Ak poviete Siri “Call /meno/ on speaker” (volaj meno cez reproduktor), Siri vytočí hovor na hlasitý odposluch. Ak urobíte rovnakú žiadosť v iOS 8.2 Siri ignoruje žiadosť “cez reproduktor” a vytočí hovor ako obvykle.

Nová funkcia umožňuje aktivovať Siri, keď je telefón v nabíjačke. Stačí povedať “hej Siri” a uskutočniť hovor. To všetko bez nutnosti dotknutia sa telefónu alebo použitia sady handsfree. Vyzerá to ako príprava na hlasové ovládanie iOS, napr. aj v novej Apple TV, ktorej vydanie sa očakáva.

The Ghost Logo

V ponuke "Nastavenia" zariadenia so systémom iOS 8.3 beta 3 sa nachádza nová možnosť v rámci obchodu iTunes a App Store s názvom “Nastavenie hesla”. V tejto časti je možné zmeniť nastavenie hesla pre nákupy a in-app nákupy. Na výber sú možnosti “vždy vyžadovať heslo” alebo “vyžadovať heslo po 15 minútách”.

Momentálne nové nastavenia vracajú správu: “nedá sa pripojiť k iTunes Store” , ale je pravdepodobné, že voľba bude plne funkčná v najnovšej beta verzii ešte pred verejným vydaním aktualizácie. Ponuku nastavenia hesla je tiež možné vo všeobecné > obmedzenie.

Okrem týchto dvoch nastavení obsahuje nová beta 8.3 veľa iných nových funkcií ako CarPlay, Zmena v Emoji ikonách, nové vlajky, nové ikony pre hodinky, telefón… Naviac bola zmenená veľkosť medzerníka, aby sa zamedzilo chybným úderom mimo medzerníka.