Novinky a vylepšenia v podaní iOS 8.3

· 2 min read
Novinky a vylepšenia v podaní iOS 8.3

Dnes Apple vydal hneď dve dôležité softwarové aktualizácie a to OS X 10.10.3 spolu s iOS 8.3. V tomto článku Vám priblížime najdôležitejšie zmeny, s ktorými sa stretnete v najnovšej verzií operačného systému našich iPhonov, iPadov a iPodov touch.

Ako vždy keď sa mení len číslo za bodkou v označení verzie systému, tak ani teraz netreba čakať žiadne prevratné novinky, na ktoré sa zrejme môžeme tešiť až pri predstavení iOS 9. Najnovšia aktualizácia avšak prináša niečo, čo poteší používateľov, ktorí radi opisujú svoje pocity práve formou emoji, teda smajlíkov. Apple ich pridal viac ako 300 a tiež pozmenil emoji klávesnicu.

The Ghost Logo

Ďalšie zmeny sa týkajú najmä zlepšenia stability a výkonu. Názory používateľov sa zatiaľ líšia, niektorí pozorujú spomalenie a pokles plynulosti (najmä majitelia starších typov zariadení), iní sú s aktualizáciou nadmieru spokojní a hlásia výrazné zrýchlenie. Ja osobne sa prikláňam k tým šťastnejším pretože som si ihneď všimol väčšiu uhladenosť a rýchlosť na mojom iPhone 5 ako aj na iPade Air.

Za zmienku určite stojí aj fakt, že Apple odstránil slovíčko Beta z iCloud Fotoknižnice, ktorá je odteraz optimalizovaná na spoluprácu s novou aplikáciou Fotky v OS X 10.10.3, pridanie niekoľkých nových jazykov a krajín pre Siri, medzi ktoré sa žiaľ stále nezaradila slovenčina a ani čeština, či zlepšenie výslovnosti názvov ulíc pri podrobnej navigácií.

Aktualizácia by nemala vyžadovať viac ako 500MB miesta, napríklad pre iPad Air je to iba 252MB. Či aktualizovať alebo nie je už iba na vás, ja si ale nemyslím, že nainštalovanie iOS 8.3 môže výrazne zhoršiť stabilitu alebo rýchlosť používania vašich zariadení, práve naopak.

The Ghost Logo