Novej Apple TV sa dočkame už v Septembri, ponúkne veľké zmeny

· 1 min read
Novej Apple TV sa dočkame už v Septembri, ponúkne veľké zmeny

Server Buzzfeed získal informácie, podľa ktorých by sme sa na jeseň, konkrétne v Septembri mali dočkať novej Apple TV, ktorú by mal Apple predstaviť spolu s novými iPhonmi 6s/6s+. Pôvodne sa začiatkom roka špekulovalo o tom, že sa Apple TV dočkáme na WWDC 2015, ale ako môžeme všetci vedieť, nestalo sa tak, čo má podľa serveru Buzzfeed za následok to, že nová generácie jabĺčnej televízie jednoducho nebola dokončená a pripravená.

Teraz je však situácia iná a my by sme sa na jeseň mohli tešiť z predstavenia novej Apple TV, ktorá ponúkne Siri, procesor A8 z iPhone 6 a úplne nový operačný systém, ktorý ponúkne možnosť nakupovať a sťahovať si vlastné aplikácie. Z toho výplýva, že nová Apple TV ponúkne aj uživateľsky prístupné úložisko, zatiaľ však nevedno aké veľké.

Ďalšou kapitolou je nový ovládač, ktorý ponúkne zabudovaný Touch ID senzor ako ho poznáme z niektorých iOS zariadení. Vďaka tomu sa bude môcť každý používateľ identifikovať a televízia automaticky prepne na jeho uživateľský účet. Nedá mi však nespomenúť, ako pri predstavení iPhone 5s Apple hovoril, že sú otlačky uložené v špeciálnom čipe a nikto k ním nemá prístup. V tomto prípade by však naše otlačky plávali vzduchom do Apple TV. Iný prípad je, že by boli otlačky uložené v ovládači a ten by iba vyslal kód, ktorý by bol priradený k uživateľovi. Nechajme sa prekvapiť.

Keď sa Apple skutočne rozhodne predstaviť takto inovovanú Apple TV, navyše s novým, tenším dizajnom, bude sa jednať o naozajstný skok vpred. Apple TV totiž nebola aktualizovaná už od roku 2012, kedy jej Apple iba pridal výkonnejší čip aby zvládla 1080p. Keď už sme pritom, snáď nová Apple TV prinesie podporu 4k. A čo vy? Myslíte si, že Apple predstaví novú Apple TV? Čo od nej očakávate?