Nové iPhone zariadenia prídu s novým typom zobrazovania farieb

Nové iPhone zariadenia prídu s novým typom zobrazovania farieb

Apple dostáva investíciu od Investičnej spoločnosti Barclays, ktorá očakáva od Applu určité pokroky čo sa týka technológii. Apple tak neostáva so založenými rukami a tak investuje peniaze do novej funkcie True Tone Display, ktorá by mala postihnúť 3 najnovšie modely a to konkrétne iPhone 7S, 7S+ a 8. Tieto modely však podľa doteraz uniknutých informácii, chystá Apple predstaviť tento rok na jesennej konferencii.

Zdroj: Apple Insider

Všetky iPhone zariadenia, ktoré budú predstavené tento rok, budú totiž vybavené senzormi vo svojich OLED displayoch, ktoré budú snímať okolité osvetlenie a podľa toho prispôsobovať farby v iZariadeniach. Všetko bude postavené na báze senzorov, ktoré bude dodávať rakúska spoločnosť AMS. Túto novú funkciu zatiaľ môžme postrehnúť v 9,7" iPade Pro.

Spoločnosť Appe sa zatiaľ k veci vyjadrila nasledovne:

Pre očakávane modely 7S a 8, si myslíme že spoločnosť AMS bude tým najlepším dodávateľom, ktorý bude dodávať senzory do našich zariadení. Senzory pre túto novú funkciu firma dodáva už da našich zariadení a to konkrétne iPad Pro 9.7", kde fungujú perfektne. Nevidíme preto dôvod prestať spolupracovať s touto firmou. Zároveň sa pri našom odbere bude cena jednej súčiastky pohybovať v rozpätí od 0,6€ ~ 1€, čím zabezpečíme, že cena zariadenia sa nezvýši vďaka tejto funkcionalite.

Zdroj: AppleApple.top

O čom vlastne True Color Display je?

True Color Display vďaka pokročilím senzorom sníma teplotu a osvetlenie okolia, čomu prispôsobuje aj display tak, aby chránil tvoje oči a čo najmenej ich namáhal pri každodennom používaní tvojho zariadenia. Nezáleží na tom či si vonku alebo vnútri. Funkcia True Color Display bude snímať všetky aspekty nezávisle od počasia, či terénu v ktorom sa nachádzaš.

V určitom slova zmysle hovoríme o podobnej funkcii, ktorá ponúka f.lux alebo Night Shift, S tým rozdielom že táto funkcia nieje snímaná softwarovo ale hardwarovo, čím zaručíme maximálnu presnosť nech sme kdekoľvek.


Zdroj: MacRumors

Zdroj titulného obrázku: Digital Trends