Nové info o iPhone 6C: Dočkáme sa lepšej batérie a poznáme jeho cenu!

· 1 min read
Nové info o iPhone 6C: Dočkáme sa lepšej batérie a poznáme jeho cenu!

O pripravovanom 4-palcovom iPhone sme toho písali už celkom dosť. Na povrch sa ale stále vyplavujú nové a nové informácie o tom, čo by tento zmenšený variant vlajkovej lode od Apple mohol ukázať. Len pred pár dňami informoval portál AppleInsider o novinkách, ktoré zaujmú každého, komu pripadá 4,7 palca priveľa.

Čítaj tiež: Dátum predaja a špecifikácie iPhonu 6c odhalené

Lepšia batéria a A9 procesor

iPhony 6C, alebo ako sa ich už Apple rozhodne pomenovať, by mali obsahovať väčšiu batériu oproti staršiemu modelu 5C spred dvoch rokov. 1 642 mAh je o vyše 100 mAh viac, takže fanúšikov 4-palcových displejov by mohla potešiť slušnejšia výdrž batérie, než na akú boli zvyknutí.

Správa tiež potvrdzuje informáciu o tom, že menší iPhone by mal obsahovať A9 procesor, ktorý je momentálne použitý v iPhonoch 6S. Predpokladá sa teda, že ho bude dopĺňať 2 GB pamäť RAM, presne ako pri tomto modeli.

Akú cenu môžeme očakávať?

Zo správy sme sa tiež dozvedeli predbežnú cenu, za ktorú by sme si mohli iPhone 6C kúpiť. Podľa všetkého by sa mohla začínať na hodnote 4 000 čínskych juanov. V prepočte by nás to teda vyšlo 562 €, čo je zhruba o stovku menej ako suma, na ktorú sme zvyknutí pri nových modeloch Apple.

Čítaj tiež: Čína potvrdzuje vydanie menšieho iPhonu v apríli 2016

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read