Nové beta verzie operačných systémov: iOS 9.3, watchOS 2.2 a tvOS 9.2

· 1 min read
Nové beta verzie operačných systémov: iOS 9.3, watchOS 2.2 a tvOS 9.2

Spoločnosť Apple vypustila do sveta nové beta verzie niektorých svojich operačných systémov, aby ich vývojári odskúšali. Ide o operačný systém iOS vo verzii 9.3 pre iPad, iPhone a iPod, watchOS vo verzii 2.2 pre Apple Watch a tvOS vo verzii 9.2 pre Apple TV. Sú to už tretie beta verzie týchto operačných systémov. Sprístupnené boli v utorok, teda presne dva týždne po tom, ako sa stali dostupnými v poradí druhé beta verzie. Čo prináša nový softvér?

iOS 9.3 prinesie často spomínanú funkciu Night Shift pre úpravu farieb displeja pre čítanie v noci. iPad získa s novou aktualizáciou možnosť používateľských kont pre školské využitie. Aplikácie Music a Health boli upravené. Vývojári sa venovali i funkcii CarPlay. Z vlastných skúseností môžeme povedať, že slovenský preklad systému bol takisto vylepšený.


Zdroj: 9to5mac.com

WatchOS 2.2 umožní spárovať viaceré inteligentné hodinky Apple Watch s jedným mobilným telefónom iPhone (fungovať bude iba s iOS 9.3 a vyšším). Aplikácia Maps získa nový vzhľad.

TvOS 9.2 konečne dovolí používateľom Apple TV využívanie bezdrôtových klávesníc s Bluetooth pripojením. S novým operačným systémom získava používateľ možnosť, ktorá mala byť už dávno prístupná, a teda vytvárať priečinky s aplikáciami na ploche Domov. Vylepšeniami prešiel aj prepínač aplikácií. Nová je podpora diktovania, iCloud Photo Knižnice a pre vývojárov dôležitá dostupnosť MapKit API.

Tieto beta verzie sú zatiaľ oficiálne dostupné len pre vývojárov zaregistrovaných v programe pre beta testovanie.

Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: appleinsider.com