Nové Apple Watch ti môžu zachrániť život

· 1 min read
Nové Apple Watch ti môžu zachrániť život

Spoločnosť Apple získala nový patent. Apple Watch a iPhone by mohli rozpoznať, že užívateľovi ide o život. Napríklad keď majiteľ hodiniek alebo iPhonu dostal infarkt, zariadenie samo privolá pomoc.

Zdroj: valuewalk.com

Firma Apple sa vyjadrila, že tento systém by mohol dokonca pomôcť pri rôznych mimoriadnych udalostiach, ako je napríklad autonehoda, nehoda na bicykli, srdcový infarkt, mozgová príhoda, tiež pri strate dieťaťa, v prípade straty pacienta s demenciou, pri prepadnutí, požiari... Vlastne vždy, keď je potrebná pomoc zdravotnej služby, policajtov alebo hasičov.

Tento nový systém by mal po zistení istej nehody v závislosti od závažnosti odoslať e-mail rodinnému príslušníkovi a taktiež privolať záchrannú službu.

Zdroj: techninja.it

Systém by mohol fungovať na základe kombinácie pohybu, zisteného pomocou akcelerometra a merača tepu, prostredníctvom ktorých vie, že ide o infarkt alebo iné nehody.

Vzniká, samozrejme, riziko falošného poplachu, ale na to patent myslí taktiež. Zariadenie by malo užívateľa poprosiť, aby určitým spôsobom odpovedal, napríklad pomocou gesta alebo hlasu, čím si v podstate overí, či ide o naozajstné nebezpečenstvo, alebo vyššie spomenutý falošný poplach.

Zdroj: itunes.apple.com

ZAUJÍMAVOSŤ
Apple Watch už pomáha aj v zdravotníckych štúdiách, napríklad návrh na novú aplikáciu Sleep Health bol prijatý len minulý týždeň. :-)


Zdroj titulnej foto: venturebeat.com
Zdroj: 9to5mac.com