Nová verzia iOS 10 beta 2 je preplnená novinkami. Toto je 10 najzaujímavejších

Na desiatu veľkú aktualizáciu operačného systému iOS si väčšina z nás bude musieť nejaký ten čas ešte počkať. Apple ju sprístupní verejnosti až v septembri tohto roku. Vývojári už ale majú za sebou prvých pár týždňov nového iOS a aktuálne k nám dorazila ďalšia verzia. Tentoraz ide o iOS 10 Beta 2. Tá ponúka mnoho menších vylepšení, na ktoré sa teraz pozrieme.

1. Odomknutie zariadenia priložením prsta

Spoločnosť Apple pridala zaujímavú funkciu na zrýchlenie prístupu do zariadenia. Po novom si môžu užívatelia nastaviť, aby odomykali zariadenie priložením prsta k Home Buttonu a nemusia ho vôbec stlačiť. Niečo podobné sme doteraz poznali len vďaka jailbreaku.

zdroj: pcmag.com

2. Nájdenie zaparkovaného auta

Zaujímavá novinka je aj možnosť "Zobraziť lokalizáciu zaparkovaného auta", vďaka ktorej môžeš nájsť svoje auto na preplnenom parkovisku.

zdroj: 9to5iphone.com

3. Nové animácie a zvuky

Vývojári pridali do iOS 10 aj niekoľko nových animácií. Zmeny postrehneš pri odomykaní obrazovky, zapínaní Siri a Spotlight vyhľadávaní. Drobnou novinkou sú aj priečinky, ktoré sú v pozadí viac rozmazané. Časové koleso, ktoré používaš napríklad pri nastavovaní budíka alebo časovača, najnovšie vydáva nový zvuk. Klávesnica sa vrátila späť ku klasickým zvukom.

zdroj: youtube.com

4. Zmeny v notifikáciách a widgetoch

Drobných vylepšení sa dočkali aj notifikácie. Notifikácie označené ako Missed (Zmeškané) sa najnovšie volajú Recent (Nedávne). Widgety tretích strán sa odteraz zobrazujú lepšie a nie sú orezané. Majiteľov starších iPhonov poteší tiež podpora tzv. Rich notifikácií aj bez 3D Touch.

zdroj: youtube.com

5. Vylepšený Control Center

Animácia otvárania Control Centra je o niečo jemnejšia a drobné dizajnové zmeny si môžeš všimnúť aj pri používaní AirPlay. Namiesto "AirPlay Screen" sa zobrazuje len "AirPlay" a AppleTV má novú ikonku.

zdroj: iphonehacks.com

6. Zmeny v aplikáciách

Pokiaľ neobľubuješ aplikáciu News od Apple, poteší ťa možnosť skryť ju. App Store najnovšie podporuje Split View na iPadoch a firma Apple tiež pridala novú aplikáciu Feedback, ktorú nájdeš na ploche. Poteší tiež novinka v Safari. Pri dlhšom podržaní ikonky znázorňujúcej záložky sa ti ukáže možnosť vytvoriť novú záložku alebo skryť tú aktuálnu.

zdroj: youtube.com

7. Dizajnové vylepšenia v aplikáciách

Niektoré appky sa tiež dočkali dizajnových zmien. Zmenilo sa rozhranie novej funkcie Bedtime, ktorá zaznamenáva čas strávený v posteli. Nové ikonky skratiek pri používaní 3D Touch nájdeme v aplikácii Poznámky a Zdravie.

zdroj: youtube.com

8. Apple Watch

V druhej bete iOS 10 sa autori pohrali aj s aplikáciou Watch. Synchronizovanie hudby s hodinkami je o niečo pohodlnejšie a pri používaní aplikácie Breathe je možné použiť predchádzajúce nastavenia.

zdroj: punchkick.com

9. Novinky v Apple Music

Kozmetických zmien sa dočkala aj aplikácia Hudba. Slovné spojenie "Downloaded Music" (Stiahnutá hudba) nahradilo jednoduchšie "Downloads" (Stiahnuté). Nastavovanie veľkosti textu v Nastaveniach má po novom vplyv aj na Hudbu. Vo vyhľadávaní sa teraz zobrazujú aj Playlisty a pri prezeraní všetkých pesničiek pribudla nová možnosť, ktorá ich všetky zamieša.

zdroj: staticworld.net

10. Správy

S iOS 10 prišla aj nová zaujímavá funkcia pridávania aplikácií do správ iMessage. Apple si pre nás pripravila vlastný App Store pre iMessage a nainštalované appky je možné zmazať. Majitelia iPadov tiež nájdu nové tlačidlo na písanie rukou v klávesnici. V Nastaveniach si tiež môžeš nastaviť mód nižšej kvality obrázkov v Správach.

zdroj:


Pokiaľ ťa novinky v iOS 10 beta 2 zaujali, môžeš si prezrieť všetkých 50, ktoré si pre nás spoločnosť Apple pripravila. Portál 9to5mac ich prezentuje v zaujímavom videu.


Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com

Zdroj: 9to5mac.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen