Nová tvár Microsoft Cortany dostupná na iOS

Nová tvár Microsoft Cortany dostupná na iOS

Nedávno sa postarala spoločnosť Microsoft o "facelift" virtuálnej asistentky menom Cortana fungujúca pod platformou iOS, táto zmena dizajnu jej zabezpečila podobný vzhľad ako má jej súrodenec v Androide.


Upravenie starého čierno-modrého vzhľadu jej prinieslo lepšiu dostupnosť prvkov v aplikácii. Aplikácia Cortany teraz dostala aj nové prvky v podobe "Quick action" tlačidiel, ktoré umožnia užívateľovi rýchlo a efektívne využívať funkcie Cortany. Funkcie ako nastavenie alarmu, časovaču, alebo náhodného vtipu ti dokážu uľahčiť každodenný život a poprípade ti aj zdvihnúť náladu. Mať ovládacie prvky dostupné bez hlasového povelu alebo písania je v celku užitočné.

Zdroj: macworld.com

Trh s virtuálnymi asistentmi sa v poslednej dobe pomerne dosť rozrástol. Cortana, Siri, Alexa no i Google asistent, toto sú digitálny asistenti, ktorý spolu súperia o cenný čas ich užívateľov. Digitálny asistent od Microsoftu, vyššie spomínaná Cortana bola spočiatku určená na využívanie v počítačoch so systémom Windows 10 no spoločnosť Microsoft sa neskôr rozhodla, že chce expandovať a tak ju tu máme dostupnú na ostatných platformách a dokonca aj aktualizovanú.

Zdroj: forumfoundrycdn.com

Update Cortany priniesol aj možnosť posielania správ, alebo uskutočnenie hovoru čo jej pridalo na funkčnosti a opäť zaradilo do konkurenčného boja napríklad aj so Siri.

Napriek zlepšeniu funkčnosti a úprave zostanú mnohí užívatelia verní Siri, ktorá je v našich iPhonoch dostupná bez externých inštalácií.


Zdroj titulnej foto [windowscentral.com](https://www.windowscentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/xlarge_wm_brw/public/field/image/2015/03/iphone-cortana-mockup.jpg?itok=RizXSVqL) **Zdroj [macworld.com](http://www.macworld.com/article/3179759/apps/microsoft-updates-cortana-for-ios-with-a-fresh-look.html#tk.rss_all)**