Vďaka novej technológii batérie môže iPhone vydržať až 5x dlhšie

· 1 min read
Vďaka novej technológii batérie môže iPhone vydržať až 5x dlhšie

Ak sa opýtate používateľov moderných mobilných telefónov, čo im na ich zariadení prekáža najviac, odpoveď nebude príliš veľká hrúbka, malý počet jadier či málo GB RAM. Vo väčšine prípadov zistíte, že je problémom práve výdrž, ktorá je často kratšia ako 1 deň. Výrobcovia však tento fakt ignorujú. Ak ste však práve na ceste do obchodu za powerbankou, tak na chvíľu zastavte a prečítajte si tento článok. Vyzerá to tak, že svitá na lepšie časy.

Start-up Prieto Battery predstavil batériu, ktorá disponuje 3D štruktúrou z nových materiálov, vďaka čomu by mala na 1 nabitie vydržať 5-10x dlhšie ako klasické batérie v dnešných smartfónoch. Taktiež je menej horľavá a jej nabíjanie by malo byť omnoho rýchlejšie. Skrátka, pôjde o revolúciu, ktorá je však na rozdiel od ostatných projektov pripravená nezostať iba na papieri.

Tejto batérie by sme sa mohli dočkať už v roku 2016. Napomôcť by tomu mohla finančná injekcia od Intel Capital, ktorú tento start-up dostal iba minulý týždeň. Obrovskou výhodou je tiež možnosť jednoduchej implementácie. Nová batéria od spoločnosti Prieto Battery je totiž "iba" vylepšenou 2D štruktúrou, vďaka čomu výrobcovia nebudú musieť významnejšie meniť výrobné procesy. Práve vysoké náklady sú obrovskou prekážkou v prípade väčšiny projektov vylepšených batérií. Tentokrát to snáď bude inak.

Tak čo, dočkáme sa 3-dňovej výdrže batérie aj napriek tomu, že bude iPhone 7 opäť tenší?