Nová služba: Presné nalepenie ochrannej fólie na displej

· 1 min read
Nová služba: Presné nalepenie ochrannej fólie na displej

V obchodoch Apple Store v Japonsku je po novom možné nechať si zamestnancami nalepiť ochrannú fóliu na displej telefónu iPhone. Zamestnanci to nerobia manuálne, ale pomocou špeciálnych prístrojov TrueClear Pro od firmy Belkin, ktoré sú, samozrejme, navrhnuté tak, aby pracovali s ochrannými fóliami značky Belkin. Inštalácia sa pohybuje v cenovom rozmedzí 17 až 35 eur v závislosti od druhu a veľkosti fólie.


Zdroj: appleinsider.com


Postup, ako nalepiť ochrannú fóliu, je jednoduchý a ponecháva ozaj minimálnu možnosť na neúspech. Z dôvodu odstránenia všetkých prachových čiastočiek a iných nečistôt sa displej najprv očistí pomocou tekutiny a handričky vyrobenej z mäkkej textilnej látky, a potom sa naň ešte prilepí a následne hneď odlepí nálepka. Do prístroja sa vloží ochranná fólia a na ňu telefón. Táto sústava sa potom uzavrie. Následne sa z ochrannej fólie postupne sníme vrstva, ktorá pokrýva lepiacu stranu, tak fólia priľne k telefónu. Proces sa podobá tomu v nasledujúcom videu:


Nový spôsob inštalácie ušetrí ľuďom peniaze, keďže zmenšuje pravdepodobnosť pochybenia pri lepení, a ak je zákazník s výsledkom nespokojný, zamestnanec Apple fóliu strhne a skúsi to opäť s novou - zdarma. V nadchádzajúcich týždňoch sa očakáva, že spoločnosť Apple rozšíri tento program do viacerých svojich obchodov, i keď je nejasné, či má v pláne ponúkať spolu s fóliami Belkin aj konkurenčné výrobky.
![Zdroj: appleinsider.com](/content/images/2016/02/15809-12299-160204-Belkin-6-xl.jpg)
Zdroj titulnej foto: [9to5mac.com](http://9to5mac.com) **Zdroj: [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/16/02/04/apples-iphone-screen-protector-installation-program-rolls-out-in-japan), [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/02/04/apple-broke-iphone-upgrade-screen-protector-program/)**