Nová Nokia 3310 je na svete

· 2 min read
Nová Nokia 3310 je na svete

Iba pred pár dňami uzrela svetlo sveta nová, vylepšená a krajšia Nokia 3310. Telefón s PureAndroid bol predstavený na konferencii MWC17 v Barcelone.

Spomínaná verzia Androidu je vytvorená v spolupráci s Google. Mobilu zaručí okamžité a automatické aktualizácie a bezpečnosť.

Zdroj: techradar.com

Nová Nokia 3310 s rozmermi 115.6 x 51 x 12.8mm má až 22-hodinovú výdrž na telefonovanie a mesačnú výdrž v "standby" režime. Nájdeme v nej aj legendárnu, úžasnú hru Snake, 2Mpx fotoaparát a aj staré známe zvonenie.

Ponúka klasické menu, zahŕňajúce informácie o hovoroch, kontakty, kalkulačku, správy, kalendár, základný webový prehliadač, fotky, rádio, hudbu, hlasový záznamník. K dispozícii je tu aj app store, odkiaľ si môžete stiahnuť hru či aplikáciu.

Zdroj: gadgets.ndtv.com

Mobil disponuje operačným systémom Nokia Series 30+, displej má 2,4" s rozlíšením 240×320 pixelov. Kapacita batérie je 1200 mAh a čo je veľmi príjemná informácia, mobil podporuje aj pamäťové SD karty a to až do 32 GB. Vstavaná pamäť je iba 16MB. Dokonca je táto novinka vyrábaná až v 4 farebných prevedeniach a to: šedá, tmavomodrá, žltá a červená.

Sklamanie však prichádza s informáciou o iba 2.5G kompatibilite. To znamená, že prehliadanie webu bude naozaj veeeľmi pomalé. Škoda, že nedostala aspoň podporu 3G.

Zdroj: shortlist.com

Nokia 3310 by sa mala dostať do predaja už čoskoro, pravdepodobne niekedy v máji. A cena? Tá je až smiešna. Ide len o 49€. Tak čo, kúpiš si ju (aj keď len) kvôli "hadíkovi"? :-)


Zdroj titulnej foto: techradar.com
zdroj: techradar.com