Nová klávesnica od Microsoftu si ťa získa kopou užitočných funkcií

· 2 min read
Nová klávesnica od Microsoftu si ťa získa kopou užitočných funkcií

Nie je bežné, aby sme písali o Microsofte. Nie je bežné ani to, aby sme dokonca propagovali projekt od tohto výrobcu. Tentokrát ale ide o niečo aspoň trošku inovatívne. A kto v dnešnej dobe môže o svojom výtvore povedať, že je niečím originálny?

Zdroj: stgist.com

Poďme si teda zhrnúť, čo dokáže obyčajná klávesnica. Môžeš na nej písať, písať, počkať, písanie už bolo. Vlastne iba písať. Áno, klávesnica má byť primárne určená na to. Ale koľko vecí je v dnešnej dobe vytvorených iba pre jeden účel?

Microsoft si zrejme položil rovnakú otázku a dospel k názoru, že na to, že klávesnicu používame dennodenne, sa v nej nachádza až pramálo funkcií.

Klávesnica s názvom Microsoft Hub teda prichádza s niekoľkými šikovnými vylepšeniami. Medzi ne patrí integrácia s rôznymi službami, a tak máš dáta z nich vždy poruke.

Zdroj: imore.com

Clipboard ti napríklad pomôže skopírovať text bez toho, aby si musel opustiť aktuálnu aplikáciu. A nejde iba o posledný skopírovaný obsah. Môže ísť aj o niečo, čo si duplikoval pred dvoma dňami.

Pomocou sekcie dokumentov ľahko nájdeš všetky projekty, ktoré si vytvoril, a môžeš ich tak jednoducho poslať, tiež vďaka klávesnici. Na to sa ale potrebuješ prihlásiť do spomínaných služieb, kde máš práce uložené.

Kontakty nemusíme ozrejmovať, ide o jednoduchú záložku, do ktorej zadáš názov kontaktu a automaticky sa dostaneš aj k číslu.

Zdroj: gsmarena.com

Preklad je ďalšia z vlastností, kde sa snaží Microsoft Hub odlíšiť. Prekladač priamo v klávesnici, zaujímavé, však?

Viac o všetkých funkciách sa dozvieš v nasledujúcom videu.

Musíme ťa ale upozorniť, že klávesnica je ešte len v beta verzii, a tak všetky funkcie nemusia fungovať správne. Ak jej ale napriek tomu chceš dať šancu, sťahovať ju môžeš
tu.

Zdroj titulnej foto: engadget.com
Zdroj: idownloadblog.com