Nový iPhone 6s prinesie vylepšenú kameru

· 1 min read
Nový iPhone 6s prinesie vylepšenú kameru

S prichádzajúcimi správami sa stále viac a viac potvrdzuje, že Apple plánuje v iPhone novej generácie nasadiť vysokokvalitný 12 megapixelový fotoaparát. Jeden z analytikov prišiel s tvrdením, že spoločnosť vylepší fotoaparát zmenšením pixelových bodov v zachytených obrazoch.

The Ghost Logo

Kevin Wong - Generálny riaditeľ pre čínsky IHS povedal na svojom microblogu na stránkach Sina Weibo, že jeho zdroje sú presvedčené, že údajný iPhone 6s bude obsahovať 12 megapixelový fotoaparát s menšími pixelmi. Oproti predchádzajúcim modelom s 8 megapixelovým fotoaparátom v iphone 6 a iphone 6 Plus, by teda došlo k výraznému zlepšeniu.

Server “G for Games" poznamenal, že prechod na menšie pixely má výhody aj nevýhody.
A to napríklad pri väčších pixeloch vieme dosiahnuť vyššiu kvalitu pri zlých svetelných podmienkach s menším šumom, ale to by mohol Apple kompenzovať ďalšími zmenami, ako je veľkosť snímača alebo ďalších vnútorných komponentov.

Veľkosť pixelov na terajšej vlajkovej lodi telefónov Apple iPhone 6 je 1,5 mikrónov. To je totožné s veľkosťou pixelov, ktorými disponuje aj predchádzajúci model iPhone 5S. Majú totožnú hustotu, aj počet bodov.

Tento týždeň sa len potvrdili predošlé tvrdenia, vrátane analytika z KGI Ming-Chi Kuo, ktorý tvrdí, že “iPhone 6s” bude obsahovať 12 megapixelový fotoaparát. Wongov uverejnený článok prišiel ako prvý s informáciou, že Apple plánuje zvýšiť hustotu bodov.

Apple sa podarilo dostiahnuť extrémne tenký design pri zachovaní kvality fotoaparátu tým, že má objektív, ktorý z tela vyčnieva zo zadnej strany. To na začiatku spôsobilo kontroverzné názory nadšencov Apple, no z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že tento “nedostatok” som prestal vnímať snáď prvý deň od kúpy telefónu.