Nová funkcia Facebooku ťa upozorní, keď niekto zneužije tvoju fotku

V novembri 2015 začal Facebook skúšať novú funkciu, ktorá môže pomôcť v ochrane súkromia. Tentoraz ide o falošné kontá.

Novinkou "v modro-bielom svete" je, že dokáže zistiť, či sa tvoja profilová fotka alebo meno nezhodujú s iným účtom, ktorý bol vytvorený iba nedávno. Je zaujímavé, že ak sa takáto skutočnosť dokáže, najskôr informáciu preveria zamestnanci Facebooku manuálne.

Zdroj: 9to5mac.com

Ak vyjde najavo, že ide o falošný účet s ukradnutými fotkami a informáciami, upozornia na to formou notifikácie. Potom je už len na tebe, či potvrdíš, že ide o zneužitie, alebo je to len nejaký menovec.

Niektorí tieto účty nazývajú "trolling". Ide o to, že vytvoria kontá s fotkami rôznych celebrít a známych osobností. Samozrejme, tí zdatnejší zistia, že ide o podvod. Avšak menej zdatní užívatelia môžu uveriť, a tak nadobudnú dojem, že ide skutočne o konkrétnu osobu, čo môže dotyčnému ublížiť.

Zdroj: shahriarkabir.com

Táto novinka je momentálne dostupná už asi pre 75 % používateľov Facebooku.

Skúma sa tiež ďalšia funkcia, a to nový spôsob nahlásenia intímnych fotografií, ktoré boli zverejnené bez súhlasu používateľa. Dotknutá osoba bude môcť nahlásiť nevhodný obsah a dokonca aj označiť samu seba. Potom dostane odporúčania na organizácie, ktoré sa venujú obetiam podobného zneužívania.


Zdroj titulnej foto: telegraph.co.uk
Zdroj: theverge.com

Daška Vanková

Daška Vanková

Apple = ❤️