Nová Apple TV nebude obsahovať podporu 4K videa

· 1 min read
Nová Apple TV nebude obsahovať podporu 4K videa

V nadväznosti na minulomesačné tvrdenie, že Apple plánuje uviesť vylepšenú Apple TV set-top-box s podporou Siri a App Store na WDC v júni, dnes BuzzFeed hlási, že nový box nebude obsahovať podporu pre 4K streamovanie. To aj napriek tomu, že niektoré služby ako Netflix, Amazon alebo YouTube už obsahú aj ponuku vo formáte s vysokým 4K rozlíšením. Jeden zo zdrojov blízky Apple povedal: “4K je skvelé, ale táto technológia je stále len v plienkach.”

The Ghost Logo

Povolenie podpory 4K videa sa zdala byť jednou z najvýznamnejších zmien za posledné tri roky. Tento krok môže pôsobiť mierne futuristicky, no zároveň inteligentne vzhľadom na to, že správy o novej Apple TV hovoria o novom čipe A8, ktorý je schopný 4K podpory. Správa taktiež hovorí o tom, že 4K je pre poskytovateľov obsahu drahé, vzhľadom na šírku pásma potrebnú pre 4K. Väčšina Američanov ani nemá potrebné pripojenie na využitie takýchto streamov. Napriek tomu tí, ktorí už dnes alebo v blízkej budúcnosti budú poskytovať 4K streamovaný obsah, budú pravdepodobne z rozhodnutia Apple vzdať sa podpory 4K v budúcom Apple TV sklamaní.

Okrem existujúcich televíznych služieb Apple a nových aplikácií tretích strán sa tiež očakáva, že Apple podporí streamovanie televíznych kanálov v jednotlivých balíkoch, ak sa Apple podarí dosiahnuť dohodu s poskytovateľmi obsahu pre novú Apple TV.

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read
Apple TV 4K je tu!
· 2 min read
Unikli ďalšie parametre 4K Apple TV
· 2 min read