Nová aplikácia pre iPhone robí presne to, čo zakázaná aplikácia f.lux

Nová aplikácia pre iPhone robí presne to, čo zakázaná aplikácia f.lux

Už dávnejšie sme ťa informovali o vývoji udalostí spojených s vývojármi aplikácie f.lux a spoločnosťou Apple. Aplikácia sa do App Store nedostala, zato spoločnosť Apple v ďalšej beta verzii svojho operačného systému pre mobilné zariadenia iOS 9.3 prišla s novou funkciou nazvanou Nočný mód, ktorá robí presne to, čo f.lux.

A rovnakú funkcionalitu ponúka aj aplikácia FlexBright vo verzii 2.0. V App Store sa nachádza od konca januára roka 2016 a aktualizácia na verziu 2.0 prebehla iba pred pár dňami. Správy o nej obleteli celý svet a navýšenie ceny bolo rozumným krokom. Dnes si ju môžeš kúpiť za 2,99 eur.


Zdroj: intelligentappsinc.com


Aplikácia je naozaj "ľahká" a zaberie iba necelých 5 MB úložného priestoru. Okrem spomínanej funkcie automatického prispôsobovania jasu a farieb v závislosti od časov východu a západu slnka ponúka aj možnosť Dark Mode, ktorá na displeji ponechá iba čierno-bielu škálu farieb.

Zaujímavá je aj funkcia Smart Eye Strain Calculator, ktorá upozorňuje na únavu očí pri dlhšom pozeraní na displej s farbami z chladného spektra. Týka sa to najmä modrej farby, pretože tá spôsobuje v noci nespavosť.


Zdroj: thinkapple.sk

Grafické prostredie nie je najkrajšie, aké sme kedy videli, ale funkcie, ktoré aplikácia ponúka, sú jedinečné. Dôvod, prečo nebola z obchodu App Store odstránená, nie je známy, predpokladá sa však, že nepoužíva nepovolené nástroje (API) na kontrolovanie displeja, na ktorých bola aplikácia f.lux postavená.

Ďalšou možnosťou je, že pri aktualizácii aplikácie FlexBright zamestnanci spoločnosti Apple nedávali taký pozor ako pri revízii aplikácie f.lux, čo znamená, že čoskoro sa môže FlexBright z obchodu App Store vypariť. Ktokoľvek si dovtedy aplikáciu zakúpi, zostane mu v jeho iZariadení aj po jej odstránení z obchodu.

Zdroj titulnej foto: thinkapple.sk
Zdroj: 9to5mac.com