Nová aplikácia "Breathe" na watchOS 3

· 2 min read
Nová aplikácia "Breathe" na watchOS 3

Pokiaľ ste pozorne sledovali minulotýždňovú konferenciu WWDC, nemohlo vám uniknúť predstavenie nového operačného systému watchOS 3. Počas prezentácie sme sa mohli po prvýkrát stretnúť s obrovským množstvom noviniek. Zameriame sa na novú aplikáciu, ktorú nový watchOS 3 prináša, a to aplikáciu s názvom "Breathe".

Zdroj: macrumors.com

Hlavným cieľom aplikácie je pomôcť zvládať každodenný stres v práci. Používateľov Apple Watch aplikácia vyzve, aby na krátky čas venovali všetku pozornosť jednoduchému úkonu, ktorým je dýchanie.

V základnom nastavení Breathe ponúka jednominútovú sériu so siedmimi opakovaniami nádychu a výdychu. Trvanie jednej série sa, samozrejme, dá predĺžiť až na 5 minút, jednoduchým otáčaním digitálnej korunky na bočnej strane Apple Watch.

Zdroj: inverse.com

Optimálne tempo správneho dýchania vám Apple Watch sprostredkuje rovno dvomi spôsobmi. Najprv vás však Breathe požiada, aby ste zostali pokojní a zamerali sa na váš dych. Prvá možnosť, ako správne držať optimálne tempo vášho dýchania, sa zobrazuje na displeji Apple Watch zväčšovaním a zmenšovaním sústredených kruhov. Druhá možnosť je sprostredkovaná hmatovou odozvou, a to zavedením správneho rytmu jemnými vibráciami hodiniek, ktoré spočiatku začínajú rýchlo a postupne miznú pri úplnom nádychu. Týmto spôsobom sa užívateľ môže maximálne sústrediť na dýchanie, a tým zefektívni celý proces.

Na prvý pohľad sa niekomu môže zdať, že ide o niečo úplne absurdné. Je však evidentné, že Apple myslí aj na ľudí, ktorých práca je veľmi stresujúca a vyžaduje si niekedy pauzu a doslova "vypnúť" na malý okamih. Mnoho štúdií potvrdilo, že práve obyčajným kontrolovaným dýchaním sa dokáže človek odreagovať a venovať sa svojej práci s plnou sústredenosťou.


Zdroj titulnej foto: [technobuffalo.com](http://www.technobuffalo.com/2016/06/13/apple-watch-breathe/) **Zdroj: [macrumors.com](http://www.macrumors.com/2016/06/20/watchos-3-apple-watch-breathe-app/)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read